» Poradna » Ostatní

Zpomaluje adaptér paměťovou kartu?

Potřebuji do foťáku pořídit SD kartu. Podporuje až 64GB. Mám možnost koupit microSDXC 64GB kartu s rychlosti UHS-1 (tuším to je stejné jako Class 10(?)). K této kartě je adaptér na SD kartu.Chtěl bych se tedy zeptat, zda je lepší koupit raději klasickou SD kartu nebo ten adaptér ničemu nevadí?Bojím se, že ten adaptér bude nějak zpomalovat zapisování. Vzhledem k ostatním zařízením by pro mně bylo lepší mít microSD kartu než veliké SDčko, které použiju jenom do foťáku.

Odpovědi na otázku

V adaptéru není žádná elektronika, jen pár kontaktů a vodičů mezi nimi takže není důvod, aby nějak ovlivňoval rychlost přenosu dat. Jen každý kontakt je potenciálním zdrojem poruch, ale ani to by při ceně adaptéru neměl být problém. Prostě adaptér, který má případně špatný kontakt zahodíš a koupíš nový.

Děkuji mockrát za jasnou odpověď. Vzhledem k většímu využití objednám micro.