» Poradna » Počítačové sítě

Zpomalování internetu

Dobrý den zeptám se jako laik.Moje rychlost internetu je 25 M/bs up i daw. vše je ok až do doby kdy např spustím hru Fifa a hraji online.Tedy při zátěži.Rychlost rapidně klesne až se zcela nedá hrát.I po vypnutí hry je rychlost na dolních hranicích.Až po restartu počítače je zase vše v pořádku.Stává se to i při větší zátěži např při otevření více prohlížečů a podobně.Děkuji za případnou radu

Odpovědi na otázku

stáhni si nějaký programámek, nechci jmenovat, exituje ji ch několik, na online kontrolu přenosu do síťe a uvidíš, jestli se ti něco připojuje nebo odpojuje. Me dokonce provider odhalil, ze jsem mel v kompu vir, ktery si ze mne udelal email server a posilal velke mnozstvi posty.

Moznosti je celkem dost: vir/malware, chyba antiviru/firewallu, chyba ovladacu sitove karty, poskozeny system, chyba v konkretni hre / neopatchovana hra, spatny crack, nedostatecny HW pro provoz konkretni hry, nenainstalovane ovladace zakladni desky,...
Tohle ale tezko vyresime bez pritomnosti odbornika primo u Vaseho PC. :o(

Něco podobného se mi stávalo nedávno. mám spojení přes 5GHz
Při prohlížení webu sem nepozoroval nějakou změnu v rychlosti, ale jakmile jsem otevřel více záložek a začaly se načítat stránky, vypadlo mi připojení.
ISP mi pověděl, že je chyba v signálu(velká ztrátovost packetů na cestě) a poslal mi technika, který vyměnil příjmové zařízení a je klid. Snad na dlouho :)

Ještě jsem zapomněl dodat že jsem včera kompletně zformátoval hadr a nainstaloval novej systém.Problém však nevyřešen.Možná malinké zlepšení.Přechod s Visty na 7edmičku.

Ano, i pripojeni by mohlo byt pricinou potizi.
Zkuste nasledujici prikaz:

ping www seznam.cz -t -l 1400

Nechte to aspon par minut bezet a pak Ctrl+C a prohlednete si vyslednou statistiku. Pokud bude ztratovost >5%, je treba zadat poskytovatele pripojeni o napravu stavu linky.

Promiňte ale jsem asi blbej ale nevím kam myslíte zadat.Děkuji

tak ztráta je 0% nakonec jsem to v tom příkazovém řádku zadal dobře ... takže problém bude jinde :(