» Poradna » Web a internet

Zpomalený internet

Dobrý den, poslední týden mám něco s připojením k internetu. Používám bezdrátové připojení wi-fi a pokud se kouknu do podrobností tak u "kvalita signálu" vidím místo běžných 5-ti "čárek" pouze 3, nemůžu si ani pořádně načíst e-mail nebo video a youtube. I když odpojím spoustu zařízení který jsou připojeny na wifi, tak je stále připojení slabé. A je to tak pomalé na všem co připojím. Můžete mi říct nějaké problémy které toto můžou způsobovat. Špatné postavení routeru / někdo zjistil heslo a přiživuje se nebo je to nějaký dočasný problém ?

Odpovědi na otázku

Skontroluj si zabezpečenie routera.Skúšaj zmeny kanálu.

Posli screen inSSIDer-a. Môžeš to mať zarušené. Či sa niekto pripojil uvidíš v routeru v časti DHCP (pridelené adresy), alebo wireless

Pokud máš pomalý Internet na všech zařízeních, tak bude problém buď ve Wi-Fi AP nebo u providera. Pokud máš Starnet, je to docela běžné. Předpokládám, že ověřování připojení na Wi-Fi máš minimálně WPA a nemáš heslo 12345678, aby se k tobě někdo připojil, kdo přes tebe tahá data.