» Poradna » Počítačové sítě

Zpomalení wifi po připojení Apple zařízení

Zdravím,Doma řeším menší problém. Na android telefonech se načítaly pomalu všechny internetové stránky (5 až 10 vteřin) . Zjistil jsem, že to dělá po připojení iphonu. Když modem zresetuju, tak vše funguje v poho. Ale jakmile se na wifi připojí iphone SE nebo 6. Tak se na všech android telefonech okamžitě zpomalí nacitani stránek. Ovšem rychlost připojení měřená na např speedtest se nezmění. Čistě se jen vše dlouho načítá. Internet od O2 100/10. Comtrend vr-3031eu.Firmware aktualizován.Nevíte čím by to mohlo být? Předem děkuji za názory 😀

Odpovědi na otázku

Co mas nastavene na iPhonoch, zalohu, synchronizaciu s iCloud.

ICloud není aktivovaný a synchronizace ani záloha není zapnuta.

Isto? Vypada to, ze ti vyzieraju upload pri tych 10 Mbits/s.

Jo oba, ale když ten iphone není pripojen ( je mimo dům) tak i tak to jde pomalu. Ihned po připojení iphonu se to zpomalí a je jedno, jestli je potom stále pripojen nebo ne.

ve vší úctě.kecy. nudíš se doma, tak píšeš do fór.

Nooo strašná zábava psát do fór.Snažím se to spíš vyřešit, aby se mi stránky nenacitaly 10 sekund. Když člověk něco hledá tak to dost obtěžuje. Řešeno i s IT specialistou a ten neví. Proto se ptám tady, zda tu někdo zkušený neporadí.

musis aspon na skusku zabezpecit router co vie merat traffic. Tam sa potom ukaze, ci iphone naozaj nieco stahuje/posiela, alebo je to len zhoda okolnosti. Inak rychlost sa znizuje aj na zariadeniach pripojenych kablom?

Ne kabelem se rychlost nesnižuje ani na win notebooku, čistě jen na android telefonech.

tak vymen router. Ked je vsetko pravda co pises, ine ti nepomoze.

A nejaky rozumny duvod k tomu mit tyto vcelku dulezite veci vyple?

Co je ti po tom? Taky to mám vyplé, zálohu telefonu nepotřebuju a fotky si posílám na drive.

Jasne, proc to delat jednoduse kdyz to jde slozite... povazuju za nerozum mit to vyple, vsak na to casem kazdy prijde

Dělalo mi to taky před lety, když se mi připojil Ipad nebo Iphone na wifi. Ostatní - Android i NB s Windows si v tu ránu ani neškrtly. Co bylo pravou příčinou nevím, ale jakmile jsem se zbavil na wifi levných krabiček po domě (TpLink atd...) a postavil wifi na talířích UniFi tak mám klid a vše šlape jako víno, nic se neovlivňuje.Zřejmě se nepohodnul čipset v levných krabkách a dal přednost pouze jablkům. :))

Jo to mi bylo taky doporučeno, tak jsme zakoupili unifi Ap ac lite. Na comtrendu jsem wifi vypnul... Pokrytí se zlepšilo i měřená rychlost . Ale stále to na těch telefonech dělá. Když l router zresetuju, tak to funguje do doby, než se připojí iphone. Takže to bude asi tím comtrendem.Jinak na win notebooku to nedělá. Jen na androidech.

tak potom riesenie je jednoduche, bez apple zariadeni je zivot krajsi.

pažravý američan

No vzhledem k tomu, že ty problémy má jenom Android, tak bych to vzal přesně naopak :)

Jj, iPhone zbytečně žere bandwith Androidu, takže je chyba Androidu, že to nedělá také?

Když se na tom jablku podíváš do wi-fi -> klikneš na modrý "i" a zapneš "Režim malého objemu dat", změní se něco?

Mě router vysílá 2 sítě (jednu 5G). Co ho připojit na tu druhou?

Ze tobe .......

Jo unifi vysílá taky 2,4 a 5Ghz, ale bez rozdílu. Když jsem na 5 G a iphone na 2,4.

Zkus na těch jablkách vypnout bluetooth. Apple měl chybu která přetěžovala některé routery.

Bluetooth je vypnutý a bez rozdílu. Blbý je, že se stačí připojit pouze jednou s iphonem a uz se v domě nemusí ukázat a hned se to zpomalí. Jaky by něco změnil v routeru nebo už fakt nevím.

Máš tam aktuální iOS?Tak jedině Apple podporu, nebo jiný typ routeru.

Jo aktuální iOS tam je, takže asi jedině výměna routeru.Jinak všem děkuju za názory a rady.

Ta neni od veci tak jako tak. :o(Ale: Mrknete, na kterem kanale Vam ta wifi bezi. Bugla jabka maji kolikrat problem i s 10. kanalem, natoz vyssimi. Tudiz pokusne zmenit kanal na <10.