» Poradna » Notebooky

Zpomalení Notebooku, ze dne na den.Prosím o RADU.

Dobrý den,potřeboval bych poradit ohledně jedné poruchy s mým notebookem.V sobotu večer jsem hrál asi do devíti hodin od 11-12 na PC.Nebylo to tak že jsem na něm neustále hrál ale měl jsem ho stále zaplý a přitom jsem třeba prohlížel internet byl s kamarády na Teamspeaku a semtam hrál i Counter Strike Global Offensive.Počítač mám normálně nastaven graficky na nejvyšší výkon bez jakéhokoliv chlazení.Okolo desáté hodiny jsem zapl Counter Strike Global Offensive.Řekl jsem si že si zapnu Deathmatch a FPS jsem tam měl vždy okolo 70-100.Najednou jsem měl 40-55.Myslel jsem že to bude jen chyba ve hře, ale zkusil jsem spustit hru FIFU 16 a tam to bylo podobné.Tak jsem tedy vypnul počítač a šel spát.Doufal jsem že se počítač pouze přehřál nebo něco podobného, ale nebyla to pravda ráno jsem zapl počítač a stále stejné.Zkoušel jsem reinstalovat počítač a stále nic.Tak jsem nainstaloval ze stránky (z oficiální od windowsu) soubor který mi komplet celý windows přeinstaloval a stále stejné.Výkonově se zpomalil ve většině her a já opravdu nevím co s tím.Momentálně mám počítač čistě reinstalován a jediné co tu mám tak je Steam a CSGO jinak jsem nic nestahoval tudíž si opravdu nevím rady a začínám se bát že s tím budu muset zajít do opravny.Dokázal by mi tu někdo poradit?

Odpovědi na otázku

Třeba jsi něco upekl klidně i jen čidlo, které nyní nepustí vyšší hodnoty. Špatně je také hrát někde u postele, na koberci, případně na otomanu, kdy prach je stále nasáván (tam kde spíme by PC nemělo být vůbec, ale chápu, jako student jsem také neměl svoji pracovnu), takový NB by se měl min. po roce servisně čistit - je mnohem náchylnější vhledem k možnostem než stolní PC.> Nepíšeš o jaký NB jde, typ, HW specifikace.> Skutečně je herní? Myslím podle recenzí ne podle prodejce?Doporučuji servis pokud se nic nezmění (NB má prakticky vše na sobě, nějaká výměna, upgrade nepřipadá v úvahu CPU / GPU), na hry dokoupit stolní mašinu případně ext. výkonný box:http://www.zive.cz/uploadedfiles/190306125.JPGkde si ovšem já myslím, ne vím, že ta stolní, výkonná a dobře chlazená "kráska" tě vyjde levněji.

Přidám, kompletní testy výkonu PC, GPU i CPU můžeš dnes již provádět pomocí AIDA64:https://www.aida64.com/downloadsZjistíš, jaký je výkon CPU, GPU pokud budou hodnoty v pořádku (v porovnání podobnými mašinami, případně na internetu). Pak se ještě podívej na disky, také umí AIDA64 S.M.A.R.T., dále HDTune a testy výrobce asi znáš, někdy i disk dělá paseku. > Kdyby i to bylo správně pak může být problém s OS, aplikacemi, viry, ale ze to skutečně vypadá na rapidní snížení výkonu z důvodu grafiky.

Ale on nepotřebuje vědět výkon svého NB psal tohle :''měl vždy okolo 70-100.Najednou jsem měl 40-55 fps''Takže koukat na recenze nebo dělat testy asi nemá cenu to je jako kdyby si měl vždy 60 fps v Gta a najednou máš 30fps při stejném nastavení a já ti řeknu že nemáš herní grafiku :))Takže problém bude možná ve hře ale pochybuji aby CS go mělo problém a nebo fakt něco odpálil v NB,

Píše snížení výkonu u více her, že by všechny? S těmi recenzemi atd., máš asi pravdu.

Navíc píše že i reinstal OS udělal a nepomohlo to, hned co mně napadlo bylo že v ovladači grafiky něco překlikl, typu velká kvalita, nebo msa4x atdAle když mu to děla i po reinstalu tak jedině servis

Ono by stačilo změřit teploty.Jinak ta hláška "bez jakéhokoliv chlazení" pobavila

Myslím si že teploty jsou v pořádku http://www.jpeg.cz/obrazek/genBPočítač mám tento https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-g50-80-bla... Používám ho od těchto prázdnin.Hrál jsem na něm i GTA V a to jsem rozjel po anniversary update a vypnutí nahrávání z xboxu 50-60fps určitě.Když to tipnu tak od oka.Bojím se že když rozeberu NB tak to ještě více rozeseru.Absolutně se v tom nějak extra nevyznám.

na textové a tabuľkové editory do školy a k učivu na čerpanie znalostí na Internete ti predmetný noťas bohate stačí. Sprav si šnúru brigád a vrhni sa na MSI mašiny.

Zkontroluj disk stáhni http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/systemo... a udělej screen a nahraj třeba zde http://www.imgup.cz/ a dej sem odkaz

Udělej si test, jestli grafika nedosáhne (opakovaně) svého nominálního výkonu (v porovnání s tím co by měla), pak servis. Bude pravděpodobně nutná výměna celé ZD NB s prací určitě nad 4 litry (podle NB).

To myslíš vážně? Asi jsi chtěl udělat for.Tak znova.Stáhni si HWiNFO a změř teploty během hraní.Jak se to zpomalí, tak ze hry vyjeď a hoď sem screen s max teplotama.

Na mobilu se mi nic nezobrazi.

Ani na počítači...

Tak jsem otevřel počítač a opravdu tam žádný prach není.http://imgur.com/a/y1mtc

He? Na té fotce ale prach je... koukněte na turbínku u chlazení. Kolem chlazení je prachu habaděj, akorát ho nevidíte. A přesně tam by být neměl.Odneste počítač do opravny, ušetříte.

budou nejspíš ucpaný žebra na chladiči po pár letech to sloupneš jak deku

Také jsem si myslel že je to prach ale opravdu to prach není.

Postni sem ty teploty znova...na tom linku nic není.

Člověče jak to zde tak čtu, naposledy ti radím, využij servis, za tuhle námahu ti to fakt nestojí. Budou vánoce a kluci si taky chtějí vydělat.

http://l63i.imgup.net/IMG_2016110eca.jpgToto je místo kde prochází vzduch z ventilátoru.Teploty jsou vysoké když zapnu hru hned cítím že je to horké a to se nikdy nedělo.Mám tedy nějak rozebrat ventilátor podrobněji?

Postni sem ještě jednou ty teploty!!!!!

http://www.jpeg.cz/images/2016/11/09/i5Y1a.pngU GPU jsem měl 50 a u toho ikonku ohně.Ale než jsem to stihl screenout změnilo se to na tolik.Čistil jsem dnes ventilátor a zlepšilo se to ale není to stále tak dobré jako předtím.

Nezlob se na mě, ale chceš poradit a neposloucháš.Stáhni si HWiNFO a sem postni obrázek s teplotama.Tam budeš mít max teploty během hraní.