» Poradna » Notebooky

Zpomalení internetu po zavření víka notebooku

Ahoj, pořídil jsem si externí monitor k notebooku a začal jsem ho používat tak, že mám připojen monitor a notebook se zavřeným víkem. Zjistil jsem ale, že když zaklapnu víko spadne mi rychlost internetu z asi 35 MBit/s na 2. Myslíte že to je tím, že víko zakryje anténu v NTB? Vyřešil by to externí wifi adaptér do usb? Mám NTB Lenovo Legion Y520-15IKB. Díky za Vaše postřehy!

Odpovědi na otázku

ak mas pripojenie cez wifi, tak to tym moze byt. Napoj notebook kablom.

Alternativně postav notebook na hranu tak, aby bylo víko ve stejné poloze jako když je ntb otevřený - co to udělá? Anténa někdy bývá právě ve víku, takže zavřením se její poloha změní.

ne někdy, anténa je VŽDYCKY ve víku. Nebo ty víš o nějakym notebooku kterej má anténu pod klávesnicí ??

Ano, zavreni vika (ktere obsahuje antenu) na to vliv mit muze. Krome toho bude mit dlouhodoby provoz se zavrenym vikem negativni vliv na chlazeni, casem se to muze negativne podepsat i na zivotnosti.

U Legionu to patrně z hlediska chlazení nevadí, nasává na spodku a vyfukuje zadní stěnou

A nemá na to vliv to nastavení snížení výkonu, (nebo jak to tam přesně je), v nastavení napájení..?Netuším, jak to bere při zavření toho víka. Btv. dle mne je to prasárna...

Snad se notebooky normálně používají s monitorem, ne?

Ano, používají.Vím, že jsou i dokiny, kde se zavřený celý vloží.Jenom s tím celkem nesouhlasím.

preco by si ho musel mat zavrety? Pripojis do docku a co potom je ciste na tebe. Tazatel bude mat asi superslaby signal, ked mu zavretie znefunkcni net, takze ak sa pripoji kablom, moze to aj zavriet. Alebo nemusi, alebo len do polovice, alebo mozes odtrhnut display, alebo to postavit do trojuholnika ako strecha na dome. Je to iba a len tvoja vec.