» Poradna » Počítačové sítě

Zpomalení internetu po připojení druhého pc k routeru

Zdravim, potřeboval bych radu. Pořídíli jsme si domů nový ntb s Win8. Pokud je k routeru (Tenda W311R+) připojen sám tak mu jede internet bez problémů, pokud ale připojím svůj počítač(Linux) tak dojde k velkému poklesu rychlosti (jen na Win8). Vše jede přes Wifi. Nemůžou ty win vyžadovat nějaké specifické nastavení routeru? Nic moc mě už nenapadá Díky za každou radu...

Odpovědi na otázku

routerem to asi nebude.zkusil bych provoz site, kam leze ten druhy pocitac, aby to zbytecne nezahlcoval, spousta pitomcu ma nastaveno mraky programu hned po startu, k tomu patri i mraky balastu, co se loguje na net hned po startu, cokoli nepotrebuju pokazde, tak zakazat a spoustet rucne, jen kdyz to potrebuju. skype, icq, ksichtkniha atd....vsechno zerezakazat zbytecne sluzby, ruzne updaty zbytecnych kravin, cele to odlehcit.po nabehnuti systemu by bez spusteni nejakeho pripojeneho programu mel byt provoz site minimalni

zkus vypnout QOS, zrusit veskere vyhledavani a zobrazovani PC v siti, nastavit napevno DNS 8.8.8.8 a nahradni DNS 8.8.4.4

Pocitacem to ale taky neni, pokud odpojim svuj pocitac tak zase jede vse jak ma - mam to odzkouseny ze je to tema dvema pocitacema. Pritom se starym notasem nam to jelo bez problemu. Vytiženosti to urcite neni.

nemusí se přepínat normy?? každý PC jinou?

Tak to nevim, na routeru mam b/g/n mixed mode tak by to melo brat vsechno ne?