Zpomalení celého PC po 15 minutách hraní her

Ahoj, chci se vám svěřit se svým problémem. Asi v roce 2012 sem si koupil novej počítač. Byl jsem z něj nadšenej, ale zjistil jsem že na něm nejde hrát "náročnější" hry typu GTA IV, Far Cry 3 atd. protože po asi zhruba 15 minutách hra začala sekat, a na programech k měření teploty vždycky ukazoval CPU teplotu 200 stupňu, což mi řekli v PC servisu že je kravina, že ten čip na měření teploloty u CPU je asi v háji a že se procesor tedy stejně přehřívá...ok teda, nechal sem si přimontovat novej chladič...ničemu to nepomohlo...nakonec nám ti maníci řeli že to asi bude slabou grafiku, o který jsem už přemýšlel dýl...koupil sem si ji tedy a byl to ráj, hry fungovali krásně a já byl šťastnej s novou grafickou kartou, CPU v pohodě, prostě paráda...takhle to bylo asi rok 2013-14 to všechno bylo fajn hrál sem dlouho jak chtěl a hry běželi parádně....pak jsem měl takovou pauzu, hry jsem přestal hrát a dostal jsem se k nim až tak za pul roku...rozehrál sem teda svuj Far Cry 3 a nechápal jsem, ale po 15 minutách FPS o dost klesli a celej komp byl zasekanější, kouknu na teploty a zase CPU 200 stupňů..nevěřil jsem vlastním očím, rok jsem hrál v pohodě, s novou grafickou kartou bylo vše v pohodě a teď se to po pul roce najednou vše vrátilo. Myslel jsem si, že je to tim, že je komp znečištěnej, tak jsem ho dal vyčistit, ale to nepomohlo. Nechápu to naprosto, všechno šlo hladce a teď z ničeho nic všechno zase při starym ..s novym chladičem a grafickou kartou, která zabrala jenom na rok...nechápu to a chci vás poprosit o radu...jedinej speedfan neukazuje 200 stupnu ale 0, asi tim že ten čip na měření teploty je vadnej, ale mě to štve, nemužu nic hrát, po 15 minutách se začne sekat celej komp a musim ho vypnout na 30 minut, aby byl zase v pohodě... Moje sestava:Operačný systém Windows 7 Home Premium 64-bit SP1CPU AMD FX-4100 Zambezi 32nm technológiaRAM 6,00GB Dual-kanál DDR3 Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Ahoj, nechci Tě nijak děsit, ALE takovýhle "záhadný" roční problém jsem kdysi řešil s jedním známím. Výsledkem byla vadná základní deska. A to konkrétně napěťový regulátor. Deska byla stará, byla to ASUS P4P800SE ale chovalo se to na 100% stejně jako Tvůj nynější problém. Prostě po výměně GK to jelo rok a pak to samé - sekání...atd. Pomohla zase jen výměna GK a tuším že i zdroje. DOPORUČUJI - sledovat voltáže 12V 5V 3,3V...atd prostě vše co tam máš a zkus zjistit zda při vytížení se Ty voltáže nějak drasticky změní a následně dojde k onomu "zpomalení" nebo restartu...

Ta zakladní deska je hrozná, oni to tak prodávaj. Ten chipset je starej 760.Kup zakladní desku s 970 chipsetem