» Poradna » Windows (a jiné OS)

Zpomalené PC

Ahoj všem. Asi 2 týdny pozoruju pomalejší chod PC. Fyzicky jsem ho tedy vyčistil, vyfoukal, atd, a zdálo se to být lepší, ale po chvilce opět nestíhá. Dříve jsem si dělal sám formát disku a novou instalaci všeho. Je nějaký jednodušší způsob? Dávám ho jinak k jednomu ajťákovi, ale ten teď nemá čas. Děkuji za nápady :)

Odpovědi na otázku

No a nějaké bližší info o PC?Typ CPU, velikost RAM, HDD/SSD ? použitý OS ?Jinak pokud máte Windows 7/8 nebo 10 lze se podívat přes správce úloh co vše Vám v PC běží a pak nástrojem Sledování prostředků jak moc jsou jednotlivé komponenty zatěžovány a jakými procesy.Osobně to takhle od boku tipuji na klasický Windows problém s bobtnajícím systémem díky aktualizacím ve spojení s pomalým rotačním diskem a nedostatečnou pamětí RAM

"Dávám ho jinak k jednomu ajťákovi, ale ten teď nemá čas."Když tvůj dvorní "ajťák" nemá čas dej vydělat servisu.

Intel(R) Core(TM) i5-6600K CPU @ 3.50GHz 3.50 GHzRAM 16GBWin10 64bitový operační systém, procesor pro platformu x64Disk mám SSDParametrově je právě podle mě stále více než dostačující. Do servisu nechci, mám teď volno, tak jsem si to chtěl vyřídit sám... Ale jiná cesta než co jsem psal asi nebude, že?

Kolik máš volného místa na SSD? Co se spouští za programy při startu Windows?Zkoušel jsi nějaký test na breberky?

a to ssd je co? Nieje vadne? PC je na beznu kancel pracu, pripadne aj hry (s dobrou grafikou) dostacujuce. Ked ide pomaly, tak mas nejaky SW alebo HW problem.

Ok parametrově by to mělo být v pohodě.Koukněte tedy na vytížení systému a toho co vše tam běží za procesy.Nestahuje se na pozadí třeba nějaká větší aktualizace OS - nový build a pod ?

Otestujte si komponenty a skontrolujte teploty, ako máme vedieť, na čom to drhne?

Třeba odchází disk.Pokud je to softwarový problém, nelze než doporučit nepoužívat problémový software či problémový operační systém.

Vzhledem k letním teplotám bych tipoval, že je pc špatně chlazené a proto zpomaluje. Tuto domněnku potvrzuje i to, že to po vyfoukání prachu chvíli bylo lepší. Takže je potřeba zlepšit chlazení (např. lepší cable management, přidat větráky nebo koupit lepší).