» Poradna » Web a internet

Zpomalená rychlost stahovaní ale pouze na jednom PC v síti

Dobrý den Poslední dobou se mi zpomalila rychlost stahování. Internet mám od UPC 300/20, ale download se ze 300 zpomalil na 150 a když začnu stahovat tak stahuji rychlostí 2,5 - 3,5 mb/s a to jsem předtím stahoval 25 - 30 mb/s. Na druhem PC to běží v pořádku takže chyba je někde v mém PC a nevím kde. Připojen jsem kabelem kategorie 5e (kabel funguje normálně i v jiném PC). Potřeboval bych poradit kde je ta chyba

Odpovědi na otázku

3.5mb/s myslíš 3.5MB/s. (Megabajtov za sekundu)?Tých 30mb/s je zhruba 3.5 mb/s.Píšem to podľa teba aby si sa v tom nevyznal, tak ako my, keď nepíšeš tie jednotky správne.

Ja by som postupoval si takto:- overil by som si, že keď bootnem live Linux, tak to pôjde ako si bol zvyknutý- potom v závislosti od výsledku by som vedel, či mám riešiť niečo v systéme Windowws, alebo niečo v hardware.- vyskúšal by som dočasne vypnúť antivir a zrejme by som ho aj odinštaloval na skúšku.- vysledoval by som deň kedy to začalo robiť a pozrel by som aké updaty sa dosťahovali- podľa čísiel updatov by som na googli pozrel, či niektorý z nich nieje problémovýInak na Eset internet security mnohí hovoria, že sa správa nevyspytateľne. Nemôžem to potvrdiť, nepracujem na Windowse.

Jen menší detail, pište správně jednotky :)Mezi mb a MB je celkem rozdíl hele.