» Poradna » Programy

Zpetne ziskani kodu z *.exe souboru

Hojda mam *.exe soubor a vim ze to bylo natukany v C++je nejaka moznost dostat zpetne kod? diky za info

Odpovědi na otázku

Co se týče "bežných" exe co vím tak to nelze i když určité pokusy vytvořit na to program jsem viděl, jde to jedině do assembleru. Něco jiného by bylo pokud by to bylo psané v .NETu (vyžaduje ke spouštění .net framework) pak by to šlo.

Zdrojove kod z vysledneho programu NIKDY nezizkate. Preklad ze zdrojaku do exe je jednosmerny proces. Zpatky to nejde. Maximalne tak do assembleru (coz je citelny strojovy kod), ale to vam asi bude prd platny, protoze se v tom nevyznate.Je to zpusobene tim ze muzete napsat 1000 ruznych kodu a vsechny budou delat stejnou vec. Stejne je to i s tema spoustecima souborama. Z jednoho zdrojaku muzou vzniknout ruzne exe soubory ktere delaji to same, vetsinou zalezi na pouzitem prekladaci a jeho nastaveni jak ma optimalizovat kod.Takze neni mozne vyrobit nejaky program, ktery to bude prekladat zpatky. Ano jak tu Karl rekl z vyssich jazyku, zalozenych na .Net nebo i Jave je mozne zizkat zdrojak. Protoze tak byl ten jazyk navrzen. ale jinak ne.

To je jako bys chtěl z marmelády získat zpátky ovoce....

Aaaa zase zadania.S tou marmeladou to bolo fakt trefne.

za marmeládu 1000 bodou...fakt dost dobré ENJOY! BADY1