» Poradna » Web a internet

Zpětná vazba na můj web

Ahoj,snažím se o provoz webu (v podstatě takový koníček) s možným výhledem na nějaký budoucí podnikatelský záměr. Nicméně jestli, tak to je určitě běh na dlouho trať. Nicméně rád bych, kdyby jste mi dali zpětnou vazbu. Jestli se Vám to líbí, nelíbí, co byste upravili apod.Díky a přeji hezký den. :) Pavelwww.moje-novinky.cz

Odpovědi na otázku

Tento web není dostupný Webové stránky na adrese https://moje-novinky.cz/ jsou možná dočasně nedostupné nebo mohly být přemístěny na novou webovou adresu.

Tak to opravdu nechápu, mě se stránky načítají v pořádku.... Opravdu vám to nefunguje?

Opravdu

a kde je ten web hostovanej ?Zaměř se na to proč to při zadání www.moje-novinky.cz skončí na https://moje-novinky.cz - to je ten problém... zmizí www a natvrdo to směruje na https

už jsem na to přišel. Těsně po napsání příspěvku jsem aktualizoval plugin WP Super Cache a ten to zapříčinil. Ted by to mělo být v pořádku?

máš tam přesměrování na https ale to nefunguje.. Je to běh na dlouhó trať, to máš pravdu

Tak tomu úplně nerozumím proč se vám web nezobrazuje. Zkoušel jsem ted chrome, operu i firefox a všude se web zobrazuje korektně...

Máš tam nějak blbě vyřešené přesměrování www varianty URL na URL bez www. Když dáš adresu www.moje-novinky.cz tak ti to funguje?

už jsem na to přišel. Těsně po napsání příspěvku jsem aktualizoval plugin WP Super Cache a ten to zapříčinil. Ted by to mělo být v pořádku?

V některém prohlížeči otevřít jde, ale načítá se nepřijatelně dlouho. V jiném ne a hlásí např chybu znakové sady obsahu. Dál jsem to nezkoumal. Nejlepší kávovary (dtto např. https://www.chytryvyber.cz/nejlepsi-kavovary/), Nejlepší soundbary, Nejlepší mobily, Google Play Store na Android TV bude přepracován Květen 9, 2019, Nový mobilní prohlížeč Fenix od Mozilly bude úplně jiný Březen 15, 2019 atd, jsou jen informace vykradené odjinud. To mě pravdu nezajímá.

Hm, tak to nechápu, proč to někde nefunguje. Nicméně informace od nikud nekradu. Porovnání zboží si píši sám podle mé zkušenosti, nebo zkušenosti mých přátel. Načítání podle gtmetrix.com mám velmi dobré (i třeba v porovnání s zive.cz), tak to mě nenapdá, čim to je, že vám se načítá nepřijatelně dlouho.Nicméně i tak děkuji za názor.

Všiml jsem si že je do kódu vkládáno poměrně dost CSS stylů a JS skriptů, bylo by asi lepší je linkovat z externího souboru, při dnešních rychlostech internetu to sice není problém, ale proč půlka jde a půlka ne. Bylo by to čitší. Chápu že je to leckdy důsledek použití WP pluginů, ale v šablonách by to mohlo jít pořešit.V každém případě přeji aby nadšení vydrželo.

Díky za tip! Pokusím se na to zaměřit a lépe optimalizovat. Do teď jsem to moc neřešil, ale je to určitě super point.

Web klasická šablona formou redakčního systemu Wordpress, tam se tvořivost moc rozvíjet nedá. Co do obsahu, taky nic nového pod sluncem, ale nemohl jsem si nevšimnout .... na trolling koho/čeho a naopak propagandu koho/čeho jsi při výběru témat cílil?

Jj šablona je samozřejmě de facto originální, přesto jsem si jí trochu upravil. Ať už se jedná o barvu, font, velikost písma, zarovnání a nějaké další styly. Ale je pravda, že tím jsem se tu tvořitovst již asi vyčerpal :D.Co se týče tvého dotazu, nejspíš netuším kam tím míříš? Tohle je tak nějak můj koníček. O věcech/produktech, které tam píšu se zajímám a tak si je takhle "pomáhám zapamatovat" případně nabídnout mému okolí. A zbytek (pokud narážíš na rozhovory a zprávy) jsou zase věci/lidé, které my jsou sympatičtí.Trolling tak doufám žádný nemám, určitě není mým cílem dělat zde nějakou šaškárnu. Nebo co máš konkrétně na mysli?Díky!

Na stránku už se vracet nebudu (i písmo je opravdu nepříjemné, jak už tady padlo), takže uvedu možná nepřesně. Nicméně jak už tady psal kolega, co mají s tvým zájmen o technologie společného otevření nepřístupných chrámů minulý týden, průzkum Eurovoleb před 10 dny, něco o hokeji, apod. Pravý sloupec je tam ještě zbytečnější, než hlavní články. Všiml jsem si, že některé 'novinky' tam jsou ještě z března, z února. A podobně jako tady máš 'které my jsou sympatičtí', chyby jsem bohužel zahlédl i na stránce (gramatické, typografické).

Pánové díky za vaše reakce!K zaměření jsem se již vyjádřil. Je to bohužel tak, že jsem měl původné představu zvěřejňovat věci z technologického světa, ale vlastně mě začínají bavit více články o rozvoji osobnosti a takové ty “emotivní” zprávy.jj, gramatika je moje achilova pata.... bohužel... ale právě i toto je smyslem. Lépe se na těch článcích naučit psanému slovu. Teď to moc neřeším. V mojí práci to není důležité. Tam více uplatním moze a ne gramatiku. Takže tímto to chci trochu dohnat. Hlavně je to fakt můj koníček a ted objevuji a hledám zaměření. Není to "finální produkt". Hledám právě teďka směr, kterým to uchopit a i proto jsem si sem napsal o vaši zpětnou vazbu :)

Takové ty "emotivní zprávy" jsou morem internetu. Cklickbaitové nadpisy a důvěryhodnost takových webu dříve či později padá k nule. Jako koníček fajn, ale jako případný budoucí komerční projekt doporučuji spíš něco serióznějšího, klidně třeba techniku.

Nevím jak to úplně myslíte. Zpráva o tom, že hokejisti za mě odvedli dobrou práci apod. nevidím úplně jako mor internetu. Ani si nemyslím že jsou na webu nějaké clickbait nadpisy. Máte nějaké konrétní příklady, určitě bych upravil, nechci je tam mít.Děkuji :)

OK, díky za odpověď, nicméně každý (včetně mě) má věci které ho baví a má věci které ho nebaví ba dokonce přímo se**u) no a i proto si lidé tvoří vlastní blogy. A přesně tam směřoval můj dotaz. Některé věci na mě působí jako že "je třeba je podpořit" a některé "že je třeba je zkritizovat" Trolling nebylo možná to správné slovo, uznávám.

Tak to pak no s tím souhlasím. Určitě se tam budou vyskytvat články, kde si já myslím že je dobré to podpořit a snad i někde nějaká kritika o něčem co se mi moc nezdá.

Hele, cajk, ono je jasné že aktuálně jde spíše o to něco vytvořit, vytvořit web, hrát si s tím, zkoušet atd. což mi osobně v této fázi přijde daleko důležitější než kvalita (kvantita) obsahu, já to měl úplně stejně v životě. Vytrvej a všechno přijde Já fandím, v té záplavě mladých budižkničemů a darmošlapů, každému, kdo se o něco snaží a navíc se mu to ještě i daří

díky moc!

Asi jsem příliš velý konzument co tomu podlehl a nebo příliš nezaujatý abych tohle v tom obsahu viděl. Nějaký příklad?Přiznávám že jsem do obsahu nekoukal, ale fakticky tam nevidím že by někdo vyvíjel nějaký tlak na někoho/něco... Přijde mi to jako pokus amatéra/nadšence, který chce publikovat o tématech o které se zajímá, sám jsem nějaké záchvěvy podobného charakteru měl, ale nikdy mi nadšení nevydrželo dostatečně dlouho aby byl obsah pravidelný a konzitentní kvalitou. Koukám teď na čísla z mého webu, rok 2011, 93 příspěvků, rok 2012 203 příspěvků, 2013,14 a 19-34, od té doby nic :)

Je to tak. Zatím mě to baví a trochu se tím odreagovávám. Ale vlastně nemám žádnou zkušenost ani do teď jasný cíl. Takže ty stránky v celku nedávají asi úplně smysl.Snad se tohle časem a zkušenostmi zlepší a do té doby vítám každou vaši reakci a obvzláště těch konstruktivních. Vážím si toho.

Ale jo, příklad hned na první stránce. Reklama Xiaomi je otřesná. Je nebo není? Já bych se to nikdy neodvážil tvrdit takhle jednoznačně. maximálně bych uvedl že mi, se nelíbí (mi se totiž nelíbí většina reklam, ale to je můj problém, proč bych to měl vytrubovat do světa) nebo naopak líbí, ale určitě bych nebyl tak radikální, nejsem expert na reklamu. Z toho si může ledaskdo vydedukovat že to vlastně vyjadřuje názor že Xiaomi je bakané, protože to je teď prostě trend plivat na všechno Čínské, zejména pak na to čemu se daří lépe než kdekomu druhému Ale to je prostě jen můj dojem, autor webu se ptal, já odpověděl, nic víc nic méně

Hoci je to konicek, tak web vyzera celkom solidne. Ale co by som urcite vymenil je pismo textu clankov. Font Dosis je sice efektny, ale prakticky necitatelny. Nechaj ho v nadpisoch, ale v texte podla mojho nazoru nema co robit.Dalsia vec co mi trochu vadilo je zameranie clankov. Tvari sa to ako viac menej technologicky web, ale nasiel som medzi recenziou na kavu clanok o majstrovstvach sveta a nieco co sa tvarilo ako sociologicka studia. Vyber si zameranie portalu , tvrdis o sebe, ze ta zaujimaju technologie tak sa toho drz. A ak ta mozem poprosit, nemusis to zverejnovat pod kazdym clankom, ver mi,ze to nikoho nezaujima. Potom mi vadila kategorizacia clankov, nemam rad ked sa mi nieco podsuva a o nieco sa snazi tvrdit,ze je to spravna volba. Co to vlastne ma byt?Dalej - Velmi pochybujem,ze tie recenzie vratane vysokeho percenta zverejnenych clankov je tvoje vlastne dielo. Nabuduce skus odzdrojovat odkial si to prevzalAk davas nejake video, idealne by bolo keby bolo aj funkcneOprav si prosim ta javascriptove chyby

Ty jo, přidávám tvůj koment do úkolovníčku na čem zapracovat. Pokusím se I o můj koment :)Font: Souhlasím. Nechal jsem se unést tím, že vypadá hezky, ale čitelnost je horší. Pokusím se najít vhodnější.Zamereni: Ses fakt pozorvný :). Máš absolutně pravdu. Můj první záměr bylo “přejímat” články ze zahraničí o technologiích, které čtu a přidávat je na můj web. Ale vlastně zjišťuji, že mě ty články o rozvoji osobnosti a takové “emotivní” zprávy baví mnohem více. Takže du budoucna budu tohle ještě uzpůsobovat a to zaměření si ještě promyslím.Autor box: Měl to být takový můj podpis, ale chápu že je to asi víc rušivé. Ponejspíše odstraním.Kategorizace: Jo mělo to být něco co já považuji za správnou volbu a mě funguje. Ale taky nemám rád podsouvání. Tedy pokusím se vymyslet objektivnější název.Autorství: Rezenze jsou opravdu moje. Samozřejmě jsem asi ovlivněn to co čtu atd. Ale jinak je to všechno co si píšu mnou napsané, zkoušené nebo dohledané. Pokud článek je nečím inspirován, přejímán uvádím zdroje.Chyby: Pokusím se to zapracova. Nejsem sice IT specialista, ale snad ještě neco vylepším :)Ještě jednou díky za rozsáhlý feedback.

Vzhledově standard, první načtení bylo delší, při dalších přístupech už to bylo OK (cache zafungovala). Ale nějak mi nesedí tato kombinace:* Název webu "novinky"* Je 31. května * Na první stránce články i z dubna ...Snad se to časem zlepší...Dále: * Sekce "Všechny články" - nezobrazuje se datum článku* Ostatní sekce - obrázku ke článkům jsou příliš velké, na další článek musím rolovat dolů, je to obtěžující a nepřehledné. No a když pak kliknu na článek, vidím opět stejně velkou fotku jako v přehledu - je to matoucí - říkám si "klikl jsem nebo neklikl?" nebo "Kliknu ještě jednou, asi se to nenačetlo"...Chtělo by to řešit podobně jako v sekci "všechny články", kde na jediné obrazovce vidím 3 - 4.Hlavní problém - obsah. Nějak nevidím důvod, abych tenhle web navštěvoval pravidelně, převzaté články mě moc neberou. Možná by bylo přínosnější, kdybys o něčem, co Tě zajímá, napsal sám, nebo třeba napsal nějaký komentář k článku, podrobněji něco rozebral, atd. atd. Možná to máš v plánu, jak píšeš máš nějaký záměr, tak uvidíme - držím palce, ať se daří.

Ahoj!Jj, ohledem na množství mého volného času je pro mě zatím nereálné tam psát každý den článek (nebo snad I více). Tak snad se to zlepší, ale vlastně ani nevím :D do té doby je možná otázka jestli nezvolit jiný název….Datum zkusím přidat :)Ano, máš pravdu, obrázky jsou v téhle šabloně strašně velké. Vlastně takhle to vypadalo I v sekci všechny články. Takže podobně jako zde přepracuji ty ostatní… jenom kdyby bylo víc času… S názorem na obsah souhlasím. I to vlastně je důvod, proč jsem předtím z původního záměru čistě technologických zpráv, začal psát I o něčem jiném. Stále se hledám a vlastně objevuju jak tenhle svět blogů funguje a co je dobře a co není. Takže doufám, že třeba za půl roku už budu mít víc jasno a ty články budou zajímavější.Díky za tvou podporu a zprávu! :)

Tak doufám, že obsah článků je taky prozatím ukázkový...Protože jinak nastřelené tři produkty s popisem v pár větách vytvořených z technických informací k produktu...to fakt není něco, na co bych měl důvod chodit.V ostatních článcích není prakticky co ke čtení, je to jen pár vět které přelétnu tak za 10 vteřin. A absolutně chybí ozdrojování původu informací, což je těžký prohřešek. Tohle je prostě odněkud ofouknutých pár vět, bez nějaké práce, výzkumu či nejlépe vlastní zkušenosti...Na vzhledy a sestavení stránek nejsem odborník, pohledem oka se mi to docela líbí, nicméně je to prostě WordPress, takže zase žádná vlastní práce, za kterou by se dalo chválit.Každopádně v tuto chvíli nemám jediný důvod se na stránky vracet...nic zajímavého tam není, a od někoho, kdo se všude tak holedbá, jak rád technologie, tak tam absolutně chybí pro technologii jakýkoli zápal. Jo a kapslové kávovary, když pominu ty humusy, co se v těch kapslích za kávu vydávají, tak takových podobných "recenzí-článků" existuje po internetu asi milión...

Ano i ne. Vlastně celý web je tedka o tom, že hledám co mě baví, co mi vyhovuje a následně to třeba i trochu ohnout k tomu co by zajímalo čtenáře. Ozdrojování se opravdu snažím dávat a pokud není tak je to více méně buď informace známá a nebo opravdu můj výtvor. Trochu mě však mrzí, že to vypadá jako počin za kterým nestojí desítky hodin práce a tak to asi ještě trochu pozměním.Holedbání mi přijde trochu silné slovo. Nadšenec jsem a často něco zkouším. Ale je pravda, že mě začalo více bavit psát „emotivnější zprávy“ a věci o osobním rozvoji, než přejímat zahraniční novinky. Tenhle záměr musím ještě do budoucna určitě lépe podchytit.Recenzí, článků a kdo ví čeho všeho jistě na internetu existuje molión, ale vlastně tenhle můj koníček je psát o tom co mě baví a co považuji za třeba i užitečné vědět. A jestli toho je na internetu milion a nebo jsem v tom jediný, je mi asi jedno.

Jenže právě byste neměl být jeden z milionu s tím samým, ale naopak, měl byste vyčnívat kvalitou, způsobem psaní a informovaností. O tom se přece mluví. Proč bych měl chodit na vaše stránky, když tam je obyčejný nicneříkající obsah jako u stovek jiných stránek? To si pak pište jen tak pro zábavu pro sebe. Já bych ocenil, kdyby se tu objevil někdo, kdo píše zajímavé a objevné články, a dává jim duši. Takových je dnes po netu dost málo. Většina jsou takové převzaté, útržkovité, prakticky z popisu vytvořené. K nim se teď hlásíte."Ale je pravda, že mě začalo více bavit psát „emotivnější zprávy“ a věci o osobním rozvoji, než přejímat zahraniční novinky."Pak ale vlastně nevíte, o čem chcete psát, to přece musíte vědět. Navíc všude píšete o tom, jak vás technika baví, a najednou chcete psát na úplně jiná témata. Ono by si to asi chtělo nejdřív rozmyslet, než se ptát na názory na technický web, který ani tím směrem pokračovat nebude.

Souhlasím a souhlasím.Nicméně jak jsem zde napsal už asi 5krát (začíná to být vyčerpávající :D ). Web je opravdu na začátku a teprve objevuji co vlastně chci a kam to má směřovat. Proto jsem napsal i sem o zpětnou vazbu. A jak jsem psal, jde o web, který je mým končíkem. Určitě jsem zde nikde nepsal, že chci názory na technický/technologický web, to jsem zde naopak několikrát zmínil, že to v tuto chvíli není a vlastně proto ocením každou reakci.Děkuji tedy za vaše názory, určitě si z nich neco odnesu. Možná právě internet čeká právě na vás a vaše články :)

"Vlastně celý web je tedka o tom, že hledám co mě baví, co mi vyhovuje a následně to třeba i trochu ohnout k tomu co by zajímalo čtenáře" To,ze clovek hlada co ho bavi a co nie je uplne v poriadku, ale pokial sa tvoj portal sa tvari,ze je technologicky, sam sa tak prezentujes, tak nech technologicky zostane a nech sa to nemixuje s dalsimi vecami . to mi pripomina jeden cesky YouTube kanal, ktory sa tvari ako herny, tvari sa,ze robi recenzie a hernu kritiku co je v poriadku, ale v momente, ked kvoli umelemu zvysovaniu sledovanosti bola vmixovana politika, tak som dal okamzite unsubscribe a dalej som ten kanal nesledoval.Mne osobne nevadi znovuv vynaliezat koleso, v tomto pripade pisanie clankov, crecenzii o tom istom. Ale musi to mat to co robi kazdeho cloveka osobitnym a to musi byt z tych clankov citit...pokial je to suche, informativne, nudne tak tvoj "technologicky" portal bude jednym z mnohych a zapadne do zabudnutia...Musis to byt skrat TY sam...Aj na Zive su clanky, ktore su aj dobre aj zle, ale citit z nich to autorstvo. kazdy redaktor ma svoj styl a je z nich dobre rozpoznatelny... a je dokonca aj citit to ci ten dany autor tomu rozumie alebo nie, ci si s tym dal skutocne pracu alebo to odflakol to jest bez invencie otrocky prelozil zo zahranicny clanok.Ale to chce cas, musis ten svoj styl vypiplat....

Takže si piš o tom, co tě baví a co považuješ za užitečné vědět, ale jen pro sebe. A když je ti jedno, že je toho na internetu milión, bude ti taky jedno, že tvoje stránka návštěvníky nezajímá.

Pokud tě baví psát, ale zároveň se chceš zaměřit pouze na určitou oblast, tak bych se vydal spíše cestou blogu (jiná wp šablona, medium atd.). Takhle totiž na mě web působí strašně zmatečně. A když už bys něco psal, tak bych se zaměřil na originalitu. Článek stylem "kolegové z jiného webu objevili", "podrobnosti najdete na jejich webu" atd. někoho bavit nebude a třeba Živě už na to celkem doplácí, protože jsou většinou ve všem pozadu.

Ahoj,vzhled a obsah je v pořádku.Otázka bych řekl leží trošku jinde - zda vzhledem k nové směrnici EU týkající se autorského práva čl. 11 a 13, má dnes smysl rozjíždět privátní zpravodajský server.

Tak to je fakt zajímavý point.