Zpětná kompatibilita pamětí DDR2

Základní deska s paticí pro CPU AM2 podporuje pouze paměti DDR2 533/667 MHz. Mohu do této desky použít paměti DDR2 800 MHz? To že nepojedou na 100% vím, ale nebude jim vadit že budou podtaktované nebo není problém s jiným napětím napájení?
Díky za odpovědi.

Odpovědi na otázku

ne

kľudne ich tam môžeš dať

Jdou pouzit, pokud mas dobrou desku, tak muzes snizit i CL- casovani. Vetsinou si to ale deska uz tohle nasteluje sama (800Mhz CL5, 667MHz CL4, 533MHz CL3).

Základní deska s paticí pro CPU AM2 podporuje pouze paměti DDR2 533/667 MHz tohle je dost divné. Řadič pamětí je u AMDAM2 v procesoru tedy měla by tam být podpora DDR2 800MHz

-jinak paměti umí běžet pomaleji (frekvence) a sou i pak stabilnější
-časování a napajení samo by mělo být vůči pamětem správné