» Poradna » Ostatní

Zpeněženi YouTube

Už pár měsíců mám YouTube a na každém videu mám pár desítek tisíc shlédnutí vim že za to je asi málo peněz ale nevíte aspoň kolik zhruba doszane člověk za mega shlédnutí, vím že záleží na počtu shlédnutí reklam a prokliků ale i tak bych chtěl vědět kolik zhruba, a druhá otázka myslíte že když yt dám spoustu peněz ze shlédnutí jestli mi vážně něco dají a nebo mě zablokují účet aby nic dávat nemuseli?

Odpovědi na otázku

WTF

Nebud linej a precti si podminky a pravidla v supportu YouTube...

kdybysi sem hodil odkaz urcite by par lidi nato kliklo a mel by si vetsi sledovanost na youtube.

No možná jednorázově, pak po zjištění co to WTF je...

Jak dlouho ty videa s pár desítkami tisíc shlédnutí máte vystavené?Monetizace je závislá na úrovni vašeho kanálu, tj. kolik vás sleduje lidí, jak pravidelně, jaký čas u videa stráví (zkouknou celé nebo jen pár sekund a pak to vypnou)...Také záleží na tom jaké máte CRT (kolik % kline na reklamu) a tady je třeba počítat s tím že čím techničtější (směrem k IT) bude kanál a hlavně jeho cílová skupina, tím větší podíl lidí bude používat ad blockery, tudíž méně prokliků. Například JayZTwoCents v jednom ze svých videí říkal že větší část shlédnutí je právě s Adblockem a proto také vkládá reklamy přímo do videa, které nejdou odfiltrovat. Ten kdo to video objednává pak platí přímo jemu a tam záleží zda vůbec někdo něco takového bude chtít platit vám, a pokud ano tak kolik. Velké kanály za tu reklamu mohou dostávat tisíce dolarů za jedno video, nezáleží pak ani na celkovém počtu shlédnutí toho videa ale také na tom jaké má ten kanál jméno a jaký vliv má na publikum.Na internetu najdete hned několik kalikulaček potenciálního výdělku ať už na ručně vstupovaných datech nebo že si to přečte statistiky kanálu a ocenˇuje dle těchto dat.Tady jeden příklad, 10 tisíc views denně, CTR 1%. Potenciální příjem 80-130 dolarů měsíčně.viz: https://influencermarketinghub.com/youtube-money-calculator/je tam možnost zadat YT kanál, zmíněný JayZTwoCents průměrně 646 dolarů z jendoho videa.Ale odbočme od IT, pojďme na muziku kanál lindseystomp - Lindsey Striling, která drží hned například dvě vítězství YouTube Music Awards, jednou za nejlepší feedback, podruhé za hudebního umělce roku, tři vítězství a několik nominací v Streamy Awards, a pár dalších vítězství v dalších, celkově má 2.5 miliardy views. Předpokládaný zisk z jednoho videa je 49 tisíc dolarů.Takže tak, další věcí je že je klíčové abyste views udělal na videu rychle, neznám přesně Ukázat celý příspěvek

Za 1k views je přibližně 1$.