Zotac GTX 1080 AMP Extreme vs GTX 1080 Ti FE

Zdravím,nikde jsem nemohl dohledat porovnání výkonu těchto karet. Nedohledal/nezná někdo o jaký rozdíl ve hrách jde?Díky za pomoc.

Odpovědi na otázku

Google má pauzu? Asi pátý odkaz.http://www.guru3d.com/articles_pages/zotac_gefo... To FE je founders edice, tedy základní model. To nechcete. Nicméně ani ten Zotac bych nebral. MSI gaming je o 2000 levnější a výkon bude stejný. To že má zotac psaný vysoký boost, neznamená, že ho MSI nedrží také. Běžně se dostává k 1950 - 2000 MHz. Minimálně GTX 1070 gaming to tak má.http://www.guru3d.com/articles-pages/msi-geforc...

Bacha, v titulku není 1080 FE, ale 1080 Ti FE

A pravda moje chyba. Fouderska ale musí být pěkný fičák.Pak ovšem nechápu ani to porovnání. Výkon/cena bude vždy na 1080. A pokud se neřeší cena, tak lze přeci koupit lepší provedení než základní.

"GTX 1080 Ti" je vyšší řada než "GTX 1080", tomu také odpovídá výkon. I nejslabší 1080 Ti porazí (rozdupe :D) nejvýkonnější variantu 1080.

Tak jasné, více než jasné... Mě jde hlavně o jak velký rozdíl jde a zda se upgrade z 1080 AMP Extreme na 1080 Ti FE vyplatí. X benchmark testů, ale tuto dvojici jsem nikde nenašel. Nejlépe bych bral 1080 Ti AMP Extreme, ale 24k se mi vážně dávat nechce, proto uvažuju o FE.

Testů, kde se srovnává nějaká GTX 1080 a nějaká GTX 1080 Ti je plný internet. Nemusíš hledat přesně tu, kterou máš. Rozdíly mezi grafikami stejné kategorie jsou +- pár %. Mrkni se na pár testů GTX 1080 vs GTX 1080 Ti a budeš mít jasno.Mě by to za to nestálo. A určitě bych nechtěl grafiku ve Fekální Edici s debilním chladičem...

A nevím, proč bys platil 24k, když "non FE" začínají pod 20k:https://graficke-karty.heureka.cz/gigabyte-gv-n108tgaming-o... Kolem 22k pak jsou už velmi pěkné edice jako třeba MSI Gaming X:https://graficke-karty.heureka.cz/msi-geforce-gtx-1080-ti-g...

Znělo to jako že porovnáváš jablka a hrušky, v původním dotazu není o upgradu ani zmínka. Podle mě za to upgrade nestojí, 1080 je pořád skvělá karta. Počkal bych na další generaci.