» Poradna » Web a internet

Zoom video conferencing záznamy anotací

Dobrý den,chtěl bych se zeptat na záznamy annotace ve video konferencí Zoom (zoom.us). Zajímalo by me jestli hostitel muze zpetne zjistit kdo a co namaloval na sdilenou obrazovku. Popripade jestli se celkove nekam ukladaji udaje o tom kdo anotoval sdilenou obrazovku. Psal jsem na mail zoomu, ti mi bohuzel odeslali prakticky jen automatizovanou zpravu o tom ze je tady Covid-19. Dopředu děkuju za pomoc

Odpovědi na otázku

Diky bezpecnosti Zoomu je mozne, ze to nevidel jen hostitel ale kdokoliv... Zoom = bezpecnostni dira velikosti galaxie

a co by na tom ten "kdokoliv" videl ? Nic neni 100% bezpecne a pokud se bojis ze te nekdo vsude sleduje tak predevsim nepouzaivej obycejnej mail, doufam taky ze kazdou hodinu na vsech PC ktery pouzivas mazes docasny soubory a pripojujes se na internet jen pres svoji vysoce zabezpecenou VPN atp. atp. Vsechny bezpecnostni diry ktery se provalily jsou pro beznyho uzivatele nepodstatny (pokud bude mit aktualni verzi). A kdo se to boji pouzivat at si zaplati treba Teamviewer nebo jinej produkt kterej bude bezpecnejsi.

Dekuju za odpoved,me spis slo o to kdyz jako student napises neco vsem na tabuli a myslis si ze to vidis jenom ty, tak jestli muze ucitel zjistit ze jsi to byl ty

V takovem pripade je vzdy lepsi predpokladat, ze autora lze dohledat. A chovat se podle toho.