» Poradna » Programy

Zoner Photo Studio,, jak na hromadnou úpravu velikosti?

Ahoj, umí tento program hromadně upravit na zadanou velikost?(nemyslím rozlišení), případně doporučte, děkuji.

Odpovědi na otázku

Mysíš na zadanou velikost souborů?

Ano, prostě si třeba zvolit menší velikost než je originální a program provede kompresi. (kvůli uložení na web apod.)

Dost obskurní požadavek, protože velikost souboru ovlivňuje několik parametrů a nechápu, jak je chceš konverznímu programu nastavit: rozlišení, komprese, počet barev.Jak má nějaký program udělat z 2 MB fotky z foťáku třeba 50 kB, když zakážeš změnu rozlišení, viz původní dotaz?Prostě máš buď mylné představy, nebo tomu nerozumíš.

JP2 to umí. Ale koukat na to nepůjde.

Na zadanou velikost souborů umí upravit ACDSee 6 x64, jak? Do JP2 (a rozšíření JPEG2000, JPC, JPX), tato komprese umí lossless (bezztrátově), compression ratio (poměr komprese proti originálu 1:5 např.), a file size (na velikost, dost přesně odhaduje).http://www.abload.de/img/snap6119p6pbm.png

Ano, pravda, o fotky a jejich úpravy se nijak nezajímám.Poslední dobou mě ale obtěžuje nutnost upravit fotku před přidáním na web.Některé weby umožňují fotku automaticky upravit na požadovanou velikost a rozlišení.Většina to ale neumí, někde je maximální hodnota 4MB, někde 600kb, abych docílil na první pokus požadované velikosti snad není tak mnoho.Např. Na web potřebuji přidat 90 fotek o maximální velikosti 4MB každá, z fotoaparátu jsou o velikosti 12MB, dotaz zopakuji, hromadná úprava fotek na požadovanou velikost.

Použij funkci konvertovat do JPEG pro web a neřeš velikost. Tahle skvělá funkce ti jakoukoliv fotku zmenší na pár stovek kB bez podstatné ztráty kvality.

a když už ti o to jde, lze tam i nastavit limit velikosti fotky

To jsem dělal a fotky jsou kostičkované po této úpravě.Tady někomu nedochází že se celou dobu bavím pouze o změně velikosti, nikoli rozlišení!Tento příspěvek je myšlen na uživatele níže.

Celou tuto diskuzi není jasné, co jsi myslel. V druhém příspěvku jsi potvrdil, že chceš měnit velikost souboru, ale zachovat rozlišení, což je z principu nesmyslný požadavek. Ale OK, mi je to jedno. Vyřeš si to jak chceš.

Na zadanou velikost umí upravit i plug-in v IrfanView. Normální JPEG.

Na začátku jsi psal, že nechceš měnit rozlišení a teď už chceš měnit velikost? Ty vůbec nevíš, co chceš a ani to neumíš popsat. Pak se těžko radí.

Pokud nechceš změnit rozlišení, ale chceš výrazně zmenšit velikost souboru, pak nutně musí být použita větší komprese, která se ale projeví čtverečkováním ve fotce. Takže zmenšení se musí dělat rozumným kompromisem - zmenšit jak rozlišení, tak kompresi, aby výsledek byl ještě koukatelný a kostičky z té jpeg komprese ještě nebyly moc rušivé.Prostě perpetum mobile neexistuje a zrovna tak nejde zmenšit fotka bez ztráty kvality. A navíc není důvod mít na webu fotku v tak velkém rozlišení.

OK, takže postup v zoner photo studio bude jaký prosím?

Ve správci označ obrázky, se kterými chceš tohle provést. Pak jdi do menu Upravit a vyber Uložit JPEG pro Web. Ve vyskočivším okně je posouvátko, kde si nastavíš velikost obrázků v kB.

On už to výše napsal tada9, tak více není co řešit; snad jen postup: Označit obrázky (ve Správci), kliknout na "Upravit" a "Uložit JPEG pro Web" a v otevřeném okně pak na "Aplikovat na vše".