» Poradna » Programy

Zoner Callisto 5

Dobrý den,na notebooku jsem stáhl zoner callisto a při spuštění programu asi 3 vteřiny načítá a potom bez ničeho nic se vypne. Zkoušel jsem odstranit potíže, nastavit rozlišení DPI, režim s omezeným množstvím barev, ale nic nezabírá a na internetu není žádný podobný problém popsaný... Vůbec nevím, kde může být chyba.Předem děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Přece jen je to už starší program (i když u mne na Windows 10 chodí).Zkusil bych jej odinstalovat a znova nainstalovat v režimu kompatibility například s Windows 7.Kompatibilitu nastavte přímo na instalačním souboru.

Dobře zkusím, ale když jsem nastavoval už v nainstalovaném programu stejně nešlo. Jaký jiný vektorový grafický editor, který je zdarma byste doporučil?

Jo - jenomže Inkscape neumí dokument s více stránkami jako Zoner. Více stránek umí Scribus.

Zkus na ikoně přes pravé tlačítko myši vyvolat Vlastnosti - zástupce - dole upřesnit - a zatrhnout spustit jako správce.