» Poradna » Notebooky

Zobrazení ntb:externí monitor

dobrý den, mám ntb hp elitebook 8530p s grafikou ati mobility radeon hd 3650.měl jsem ho propojený na externí monitor samsung xl 20 kabelem hdmi.bohužel mi přestal fungovat hdmi výstup z ntb, tak jsem koupil napájenou redukci z portu vga na hdmi a propojovací kabel tam připojil.ntb má doporučené rozlišení 1680x1050 (které používám), ale monitor vyžaduje rozlišení 1600x1200, které ale v nabídce ntb. není. správce zařízení- monitory mi píše, ža ovladače jsou aktuální.ostatní rozlišení v nabídce ntb jsou vizuálně nepoužitelná. někde jsem četl, že lze nastavit v nějakém správci grafické karty přímo rozlišení, které potřebuji a v nabídce chybí.a: je to vůbec pravda ?b: pokud ano, můžete mi , prosím, poradit postup?jsem běžný uživatel se základními znalostmi pc. díky za odpovědi

Odpovědi na otázku

1. o akú „redukciu“ ide?2. rozlíšenie LCD v NB a toho externého spolu nesúvisí ak je externý LCD nastavený ako rozšírený (Win + P). V tomto nastavení môžeš nastaviť rozlíšenie zvlášť.

Proč jsi kupoval drahý adaptér VGA - HDMI a nekoupil VGA kabel za pár desetikorun?

Co když ten monitor nemá VGA vstup?

Pokud napsal typ správně, tak má.

A nemůže to být prostě omezeními samotného VGA portu nebo VGA/HDMI redukce, že požadované rozlišení nelze nastavit? Přeci jen, VGA je starý a ješte analogový přenos obrazu, kde i pro 1080p je třeba kvalitní zdroj signálu a kabeláž a chtít po stařečkovi 1600x1200 už mi přijde moc.

1600*1200 je na VGA v poho, ale ty dvě redukce za sebou VGA -HDMI a HDMI - DVI asi dělají brikule.

V první řadě vyhoďte všechny redukce a pořiďte si obyčejný VGA kabel. Pokud znáte nějakého ajťáka, tak vám ho dnes dá i zadarmo.

Doporučuji nechat notebook opravit. Zoufalý analogový výstup DSub („VGA“) musí po konverzi na digitální HDMI vypadat opravdu hnusně. (Nemluvě o tom, že zjevně nepodporuje potřebné rozlišení, byť analogové VGA „svého času“ 1680×1050 umělo.)Kromě toho je otázka, jestli do tak prastarých zařízení má vůbec smysl investovat jakýkoliv další čas. V posledních letech si už neumím představit, že bych pracoval s něčím jiným než se 4k notebookem a 5k monitorem na Thubderboltu. 1680×1050 jsem měl asi tak … v roce 2006–7 nebo kdy, ale to už přišlo do módy FullHD a 1680×1050 byla už tenkrát zastaralá záležitost.Takže, pokud nespravujete sbírky Národního technického muzea, doporučoval bych nový hardware. Ani oprava HDMI na tom notebooku nemusí stát za čas strávený cestou do servisu a servis.

Ujišťuji vás, že obraz přes VGA výstup vypadá na monitoru úplně normálně, stejně jako na kterémkoliv jiném výstupu. A to rozlišení je věcí ovladače, a FullHD přes D-Sub jede naprosto normálně, není tedy důvod, aby nižší rozlišení nefungovalo. Mluvíte evidentně o něčem, o čem nic nevíte.

Nemám orlí zrak, ale prechod z VGA na DVI som videl aj ja. Nie je to rovnaké a to nemám IPS LCD.

Tak to vidíte špatně. Přijďte se podívat ke mně, a ten rozdíl nepoznáte, když vám postavím dva monitory vedle sebe.

Ok, díky za všechny odpovědi, akceptuji odpověď od : Phanosh ,dnes jsem to rozsekl a objednal nové PC, ntb nechci - nikam ho tahat nepotřebuji. Je pravda, že nemá cenu dávat dohromady něco, co má již svoje za sebou. Řešení mne zajímalo : člověk se musí pořád učit. Ještě k odpovědím : _propojit tento monitor napřímo z vga výstupu nejde, to už jsem řešil několikrát předtím. Na monitoru jsou dva vstupy, značené jako dvi-i a dvi -d , který je v popisu označen, že umí analog i digitál, ale ani přes něj se propojení z vga nikomu uskutečnit nepodařilo, tak nevím._kvalita obrazu při propojení přes HDMI byla pro mne výrazně lepší než je při pokusu přes vga s napájenou redukcí, ale to už mi říkali, když jsem tu redukci kupoval. Přeji hezké vánoce, zdraví Jaroslav

Skús zohnať dok a máš viacej možnosti.HP DOCKING STATION HSTNN-I11X PRO 230W VB044AA