» Poradna » Programy

Zobrazení barev v prohlížeči

Zdravím. Ve kterém prohlížeči je nejlepší si pohlížet stránky, pokud mi jde o správné zobrazení barev? Všiml jsem si, že v Chromu (nejnovější verze) se mi barvy té samé fotky zobrazí správně na twitteru, ale na facebooku jsou barvy o hodně bledší. Internet explorer zobrazuje tu samou fotku na obou webech správně. Internet Explorer však občas špatně naformátuje stránku, že třeba prvky na sebe správně nepřiléhají a tak. Díky za info.

Odpovědi na otázku

V žádném, záleží na optimalizaci webu. V každém to bude jiné (v každém an jiném jádru).

IE není prohlížeč.

Pravil cinsky odbornik

no pokud řešíte rozdíly v barvách mezi prohlížeči, tak máte jistě zkalibrovaný monitor.. Pokud ne, tak je nějaká diskuze o drobných rozdílech v zobrazení zbytečná, protože ten monitor to stejně zobrazuje jinak než skutečnost..

Monitor zkalibrovaný mám (EIZO) a spíš mě zarazilo, že Internet Explorer 11 zobrazuje mnohem sytější barvy než Chrome. Např. kompletní stránka facebook je v Chromu vybledlá narozdíl od IE.

To je normální, prohlížeč není ani skener ani tiskárna aby jsi ho mohl kalibrovat s monitorem. Prohlížeč pracuje s obrázky jako JPEG, PNG, GIF a další, s videi MP4 / H.264 a dalšími. Žádný s těchto souborů nenese žádnou informaci o to, jak má zobrazovat barvy v těle a prohlížeč nepracuje v kalibrovaném prostoru. To jsi profík z kalibrovaným (HW sondou) monitorem, že tohle nevíš?

Kalibrovaný monitor nemám zas tak dlouho a na tohle jsem narazil teprve nedávno. Spoustu stránek zobrazují prohlížeče stejně a na rozdílnost v barvách jsem natrefil na stránce, kde byly png a jpg dohromady a v jednom prohlížeči byly např. jpg zobrazené stejně, ale png byly v jednom prohlížeči mnohem sytější a ve druhém vybledlé jako jpg.

A tak, to je tak. Prostě když já něco oskenuji, přidám profil ICC (skener) tak zatímco Adobe Ps mi to hezky přečte aby barvičky odpovídaly skeneru a následně i tisku, tak prohlížeč tyto informace neakceptuje. Pouze programy se správou barev (ColorManagement) ano. A opět např. typicky PNG nenese informace o profilu, ideálně používat TIFF (největší možnosti).