» Poradna » Notebooky

Znovudetekce USB disku

Ahoj, v linuxu se mi najednou při kopírování stalo, že USB disk zmizel (není připojen, ani není v /dev/sdd). Pomocí lsusb však vidím zařízení USB boxu. Jde nějak znovu detekovat disk? Nechce se mi kvůli tomu vypojovat disk, protože se točí a a ni restartovat počítač, protože mám rozdělané něco.zkoušel jsem totoecho suspend | sudo tee /sys/bus/usb/devices/7-1/power/level :(suspendtee: /sys/bus/usb/devices/7-1/power/level: Nepřípustný argument

Odpovědi na otázku

Ale, tohle mi dělala mechanika USB, zmizela a naskočila sama od sebe na USB 1.1 (nepoužitelné) odešel převodník v boxu, takový mrzák na tišťáku. A také mi to dělala jedna klávesnice, oboje se vyřešilo novým HW. USB je náchylný a vyžaduje citlivé zacházení.