» Poradna » Mobily

Znovu zapínání televize Sencor

Dobrý den. Potřeboval bych poradit. Po dlouhé době jsem chtěl použít televizi Sencor SLE22F57M4 a po zapnutí ovladačem nebo tlačítkem na TV se televize zapne, ukáže se nápis SENCOR a televize se po určitém čase sama vypne a zase zapne... Nereaguje na vypnutí a to jak ovladačem tak na televizi. Musím jí jedině vytáhnout ze zásuvky... Nemáte někdo nějaké typy, nebo mam televizi rovnou hodit do servisu. Díky

Odpovědi na otázku

Vadná paměť.

Abys dostal nějakou radu co dělat, tak musíš upustit několik informací, najmě jestli jsi mocen pájet a jestli máš nějaké zkušenosti s opravou elektroniky. Pokud odpovíš na tyto otázky záporně, tak si zkus v duchu probrat, co bys dělal, i kdyby ti někdo naprosto přesně napsal, co tomu přijímači je (já to nejsem, já to nevím).

Do servisu. Buď odešel zdroj nebo základní deska. Každopádně pokud TV už není v záruce, tak se to finančně určitě nevyplatí a mám dost velkou obavu, že to pozáručně ani nikdo opravovat chtít nebude.

Ta TV má automatické vypínání. Kromě vadných elektrolytických kondenzátorů ve zdroji (nejčastější případ), to může být svod způsobujíci aktivaci elektronické pojistky, nebo závada v obvodu zmíněného automatického vypínání, tedy žádná práce pro běžného kutila.

Jen zda nemáte rozvody v hliníku ?Než to dáš do servisu

Tak to by byl dobrý fór! Fakt ale zkus nejdřív jinou zásuvku.