Znova se nelze přihlásit do NAS Synology

Opakuje se všechno jak jsem psala před pár měsíci zdehttps://www.zive.cz/poradna/nemuzu-se-prihlas... Po návratu ze zahraničí jsem zapnula NAS a po zadání jména a hesla se stále točí kolečko v prohlížeči a tím to končí.Jméno a heslo jsou na 100% v pořádku.Zkoušela jsem vymazat cache prohlížeče, zkoušela jsem resetovat heslo (1 pípnutí)zadám admin bez hesla ale zase se jen točí kolečko v prohlížeči.Zkoušela jsem se připojit i přes smb://192.168.1.123ale dostanu chybu"Přístup k vašemu účtu na serveru „SYNOLOGY“ byl zamítnut."Vážně už nevím co s tím a hlavně proč se to děje. Slyším jak rachotí disky, NAS tedy asi něco dělá, otázka je co.Poradí někdo? Díky

Odpovědi na otázku

Nastavila jsi IP adresu Synology jako pevnou? Tahle mi připadá jako přiřazená DHCP serverem.

Rada je stejná jako minule... A stejně jako minule to odignorujes a udelas nesmyslne reset.

Já ale potřebuji znát důvod proč se to děje, x let nebyl sebemenší problém, teď během 3 měsíců dvakrát. Odešel HW? Mám to vyhodit? Co pořídit pro zálohování více PC?

budes tam mat nieco naprd nastavene, normalne to odnes do servisu. Na zalohovanie viac PC je samozrejme najlepsi NAS, u klientov mam niekolko desiatok takych NASov ako mas ty a nikomu to nerobi. Nikto ho ale nevypina ako ty, ja som ten moj zapol niekedy 2016 ked som ho kupil a odvtedy ide.

Takze tim jak si to minule resetla ses dozvedela proc se to tak deje? :DNebo te to zacalo zajimat az ted?

Ne, až teď

Stahni si APPKu do mobilu od Synology, treba DS Finder, nebo jakoukoli co rozezna NAS, a zkus to pres ni. Jeste dotaz, jakou IP zadavas? je to lokalni, verejna nebo QuickHost adresa? a jaky port 5000 ci 5001?

Zadávám lokální IP adresu s portem 5000 i 5001, tedy jsem to zkoušela jak přes http tak přes https ale bylo to stejný.

Tak vyzkousej tu appku primo od synology DS Finder, pripadne co me jeste napada, vyzkousej to v anonymnim okne. Mozna mas rozhazene cookies a session nebo prohlizec uplne cely.

Jsem tam, nějaké logy najdu kde? Díky

trosku iniciativy... staci pohledat ne?https://kb.synology.com/cs-cz/DSM/help/DSM/LogCen...

Našla jsem jen takové logy pro děti :(Divné je tohle, někdo změnil během 1 sekundy obě hesla (já ne a nikdo jiný heslo nezná a NAS není na veřejné adrese) a navíc mám uživatele admin disabled.Systém08/12/2036 14:41:29adminPassword of the user [zuzana] was changed.aInformaceSystém08/12/2036 14:41:30adminPassword of the user [admin] was changed.

Jake tam mas DSM Verzi? Uz 7 nebo jeste porad 6.x

Už jsem to smazala tak nevím, ale nová instalace se dělala někdy nějaký měsíc zpět, tak snad je tam verze 7.x

Musis vediet aky system si tam mala, pretoze synology nedovoli nanovo nainstalovat 6.x ked uz tam bola 7.x. Ak tam bola 6.x mozes instalovat od 6. vyssie, ak 7.x tak od 7. vyssie.

Navíc je tam rok 2036, když dám do terminálu přes ssh 'date' tak je datum OK

Tak vážně nikdo neví, co mohlo změnit hesla? když na ten NAS není nasměrovaný router s portem 5000 a 5001?

Hacker?Správce IT?Kolega?

Jedině, že by prvně hacknul routerSprávce sítě jsem jáFyzický přístup k HW mám jenom já

pockej az se to stane znova, hlavne nezkoumej logy a zase to resetni.... jo a nezapomen si opet povolit SSH, defaultne je zahadne vypnutyNeni ti pomoci.

SSH server povolil admin kterým jsem se nikdy nepřihlásila a kterého jsem po instalaci vypnula.

na ssh zadavas "date" .. takze nevis o ssh, povolil ho zakazanej "admin", ale zadavas pres nej prikazy ty, tak to jo :D

Povolila jsem ssh jen pro to, abych ověřila jaký je datum v NASu, co je na tom tak těžkého pochopit.

povolila si ssh predtim nebo potom co se neslo prihlasit?povolila si ssh na "admin" uctu kterej je zakazanej?Tak urcite.

Až se to stalo a viděla jsem v logu rok 2036 nebo kolik to bylo, pak teprve jsem zapnula ssh abych zjistila datum. Celou dobu bylo defaultně ssh vypnuté ihned po instalaci. Jak jsem již psala, tohle jsem vyčetla z logu 1) někdo změnil heslo na účtu 'zuzana' 2) někdo povolil zakázaný účet 'admin'3) někdo změnil heslo pro účet 'admin' 3 někdo zapnul ssh server

Navíc se tohle odehrálo během cca 2sec.

Malware na nekterem z pocitacu (nebo jinych zarizeni) v LAN?

Nejspíš se vůbec žádné heslo nezměnilo, jen se změnila IP adresa, protože byl NAS dlouho vypnutý.

Uplnej nesmysl.... sama uvádí že se jí "točilo kolečko". Asi se jí točilo v akváriu....

IP adresa je vyhrazená v routeru x let..

A ty zaznamy v logu o zmene hesla se tam taky vytvareji kvuli jine IP adrese? ;o)

No, pokud vše fungovalo než jsi NAS vypnula a odjela do zahraničí a po návratu už ne, pak je celkem jasne, že během tvoji nepřítomnosti NAS někdo zapnul a hacknul.. jinak to asi být nemohlo..

Dobry den, vidim ze mate funkcni kristalovou kouli, mohl bych pozadat cisla dnesni sportky?

Dobrý den.. máte pocit, že na tohle je potřeba křišťálová koule? Mě to přijde jako zbytečný overkill..

Jedna sa o model z roku 2016 a ked ho zapla az po 3 mesiacoch, kludne moze to moze byt polo-vybitou CMOS baterkou. Plus aj ten datum zmeneny na 2036...