Zníženie teploty grafiky

Kúpil som si staršiu grafiku od príbuzného evga gtx 470. Len problém je ten že má vysoké teploty po asi 45minutach hrania. Teploty ako 95 až 105 stupňov. Vymenil som aj chladiaci pastu a teploty sa znížili asi o 3stupne. Chcel by som sa opýtať dá sa niečo stalo tým spraviť aby mala nižšie teploty. A ešte pri vysokej teplote nad 75 stupňov ventilátor je dosť hlučný.

Odpovědi na otázku

A čo hráš , lebo GK je určená na "lahké statické " nenáročné hry . Ak je hlučný ventilátor , tak ho skús vymeniť . Dá sa kúpiť a výmneu zvládneš. Len potom dobre dávaj pastu , veľa neznamená , že je to lepšie.

Prehistorický VGA se slabým výkonem.Nesdělil jsi hw sestavu včetně zdroje ani typ skříně a chladící systém.Co s tím?Začni revizí chladícího systému ve skříni:1) ověř dostatečný tok chladící tekutiny (většinou to bývá vzduch) ve skříni zepředu -> dozadu/nahoru; cestě chladícího média nesmí překážet kabely!2) vyměň zaprášené větráky;3) ověř, že je v okolí skříně a především za/nad skříní dostatečný volný prostor pro odvod horkého vzduchu ze skříně.Pokud (1) + (2) + (3) nestačí k rapidnímu snížení teplot extrémně rozžhaveného VGA:vyměň chladič VGA za účinnější.

A byla pasta vyměněná správně? Nedávno jsem měnil pastu u 8600 GT, která měla i při klidovém stavu až 110 stupňů a po výměně je teplota 80 stupňů.

Nevýhoda 200+ W grafiky. Ak si ju kúpil so spešl zľavou, šiel by som do výmeny chladiča aj keď 215 W len tak napr. s Accelerom S1 ani S3 neuchladíš. Tá GK by mala mať výkon ako grafika s TDP 60W. Stála menej ako 1000 Kč?