» Poradna » Počítačové sítě

Zníženie prenosovej rýchlosti

Zdravím , automaticky sa mi na TV pri zapnutom videu spúšta najvyššie možné rozlíšenie , kvôli dostatočne rýchlemu internetu , problém je že sa občas stane že sa internet prečerpá (300GB) , preto hladám riešenie ako internet spomaliť pre jednotlivé zariadenie praimo v routry . mám router Zyxel VMG1312-B30B je to možné spraivť cez tento router , alebo nie ? díky

Odpovědi na otázku

kapitola 12 v návodu - jednoduše se televizi nastaví omezená rychlost v QoS

Ak dobre viem, YT app v TV má možnosť zmeniť rozlíšenie.

Osobně bych spíš řešil internet bez FUP :D -> Čistě ze zvědavosti, od koho máš net a kolik platíš? V dnešní době mít FUP na domácím internetu, to mi příjde jako dobrý ojeb.Jinak zpomalení internetu na jiných zařízeních ti nic nevyřeší, pokud budou stále využívat net tak, jak doteď...Takže můžeš u TV spouštět videa v nižší kvalitě atd atd.

Až na to , že TV sa do "internetového FUP" nepočíta !

Co je to za blbost?Pokud má Smart TV (což nejspíše má, pokud nepoužívá nějaký set-top box), pouští si na ní videa z youtube, z HBO GO, Netflixu atd, tak na to používá internet - využívá svůj limit ...

Jak jsi na to prosimtě přišel?

Pokud jsem koukal spravne, tak se jedna o DSL modem... proc to ma proboha FUP?

Lebo Slovenskí operátori (Orange FUP má, Telekom asi tiež)

u nás majú všetci providery FUP , dokonca aká náhoda že všetci poskytujú max 300GB dat na DSLku a volajú to neobmedzený internet , potom keď sa stažujem tak sa vyhovarajú že som si mal pozorne prečítať zmluvné podmienky. , jediný skutočne neobmedzený net poskytnú iba na optiku, problém je že máme rodinný bárák a nieje tu optika, máme to natiahnuté na káble , myslím že aj pevná linka ide ces to ale niesom si istý . . Hej a máme samsung Smart TV ide tam od rána do večera niečo . ide to aj cez ten router spomaliť ? lokal gateway viem , aj login do routeru len neviem čo tam mam potom robiť .

Antik nemá FUP ani na 1/1 Gbit

Ale na wifi má 30 GB na 48h, kedysi len 15 GB, čo je pri pozeraní fHD, alebo HD videa cez víkend ozaj málo aj na jediný PC

Tak to Vás lituji, že musíte mít FUP :DAle určitě tam musíte mít i poskytovatele bez FUP, Slovensko nemůže být na tom až tak špatně... když v Česku už ve většině lokací je internet bez FUP... akorát až na menší část Čech, tam je ještě taky okrádají...Jinak k čemu chcete zpomalovat router? Pokud všechny zařízení budete mít na internetu napojené, budou jej využívat stejně, jen s menší rychlostí... Pomůže akorát snížení kvality obrazu (u TV), nebo i na mobile, pc, když se koukáte na nějaké video... Reálně bych začal hledat nového poskytovatele, nebo se s ním domluvit na vyšším objemu dat -> bohužel, za to si určitě připlatíte sakra hodně...

Spýtaj sa na optiku. Nám dali koncom roka a to sme koniec sveta. Dosť ma to prekvapilo, lebo nie sme žiadne stredisko ani veľká dedina. Cena môže byť, rýchlosti aj 300 Mb/s (seznam 14 ms, pravda.sk 9 ms)

Na wifi sa dá rýchlosť prenosu spomaliť pomerne jednoducho. Stačí nastaviť fixnú TxRate napríklad na 6Mbps, alebo aj menej ak to ten router umožňuje. Normálne sa to ovšem to cez podmnožinu funkcií QoS (riadenie šírky pásma) ak také niečo ten router obsahuje.

Oprava: Normálne sa to ovšem rieši...