» Poradna » Ostatní

Zničený HDD

Chtěl bych se zeptat, jestli je možné, že by výbuch zdroje mohl zničit harddisk. Upgradoval jsem na AMD Athlon 1600+ a zkusil jsem tam nechat 230W zdroj, ten po se po pár hodinách spálil a poté explodoval, žádné mechanické součástky však nic nepoškodily, ale od té doby se mi nechce žádný počítač (zkoušel jsem 3) spustit s mým harddiskem. Mám Seagate Barracuda IV 80GB. Nevíte někdo, včem je problém, nebo zda je něco takového možné? Předem děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

Patrne ten zdroj pri tom "vybuchu" pustil do disku trochu vetsi napeti. Nebyl ten zdroj nahodou z case Morex?

Zcela jistě mohl. Nedávno byla kolem Morexu docela aféra. Kolegové jezdili po firmách a měnili a měnili....

Jak je psáno výše, je pravděpodobné, že je poškozená elektronika disku. Je to celkem častý případ, že spálený zdroj odpálí i další komponenty.

No bud rad ze to odniesol len HDD. V takych pripadoch toho zvykne odchadzat viac, ked nie komplet vsetko...