Zničení zvukové karty

Mohu si zničit zvukovou kartu v notebooku tím, když k němu mám připojené repro a zvuk v notebooku dám většinou na 80 ? Kamarád mi říkal, že se tím dá odpálit zvukovka, ale nevím jestli mu mám věřit.

Odpovědi na otázku

80 je v pohodě. Kolem 85 až 86 bych měl trochu obavy.

Pověsit na 100 ohmový výstup zvukovky 4 ohmový reprák je zvěrstvo, které může, kromě zvukovky, odnést i zdrojová sekce. O kvalitě zvuku raději neuvažovat.

Nevíme jaký tam dává reproduktor Pokud to jsou nějaké obyčejné repráky tak se nic nestane, ale pokud tam připojíš nějakého Marshalla tak bude problém

Nezáleží na výkonu těch repráků, ale na jejich impedanci. Zvuková karta, aspoň ne běžná, čili v NB vestavěná, NENÍ konstruovaná pro zatížení impedancí 4, nebo 8 ohmů a na tuto zátěž rovněž není řešeno její napájení. Takže si koleduješ o slušný průšvih a drahou opravu, protože záruku ti na spálený koncový stupeň zvukovky nikdo nedá.

Mám obyčejný 2.1 repro k PC. Takže mi chceš říct, že do notebooku nemůžu připojit pres jack normální repro? To musím kupovat hned externí zvukovku?

Odpověď od osla.

Jsi normální, to je max. na kapesní bedýnky / sluchátka mrkni na Ω jak u NB tak u beden. Ty opravdové na to nepřipojíš ani omylem. Laskavě si dokup solidní zvukovku, klidně i externí (0 rušení od PC připojeno jen USB = data) a také mysli na to, že repro musí mít své napájení / interní zesilovač (ten na integrovce nestačí ani omylem = umře), a ideálně i tak nejdi dál než je zarážka na tom zesilovači na nich, je to v rozmezí 60 - 80% čéče. Ideálně 75% 3/4 výkonu a dost. Na oblbování spolužaček a 400W sinusových si pořiď jinou sestavu poznáš ji tak, že když půjde "nadoraz" sklo v oknech vyšumí.

Dolfi, on měl na mysli pasivní reprobedny!

Mám obyčejný 2.1 bedny za patnáct stovek o výkonu RMS 60W ... A nemusíš mluvit jak na idiota jen proto, že se na něco ptám.

Jak pasivní? Ony nemají vlastní napájení (trafo) a zesilovač / basy - výšky v těle? No podívej ani takové nemusí být nijak drahé a před pár lety se dokonce i do těch 2 - 3 litrů vešly (nyní je to trochu horší). Typ ti nebudu nabízet žádný, ale až příště budeš kupovat bedny tak vyber nějaké takové, protože ty pak klidně můžeš připojit k iPhonu / SamsunguGalaxy atd., a ony s tím nemají absolutně problém na typu mašiny / zvukovky také nezáleží = poradí si s tím, jediné co vyžadují je analogový nebo digitální signál.Dodatek: Nemyslím, že ty ani nikdo jiný zde je idiot a pokud zde padají legrační dotazy, i tak jsem přesvědčen, že se jen někdo tam na sítí nudí ... .

Vždyt to tak mám:) Můžu to v pohodě připojit i k mobilu, jsou to prostě klasický bedny který připojíš pres jack. Jde to do subáku kde je asi nějakej zesilovač, trafo, zvukovka (zas až tak tomu nerozumím) a z něj do dvou repráčků:) Napájení maj svoje taky. Jen mi prostě kamarád řekl, že si tu zvukovku můžu odpálit tímhle..ale mě to příde jako kravina. To s tím idiotem jsem nemyslel špatně, jen mě štvou někteří lidé, kteří hned urážejí nebo se povyšují nad lidi, kteří se na něco ptají jen proto, že to nevědí a oni ano.

> TAK TO DO TOHO KAMARÁD VŮBEC NEVIDÍ. NIC NELZE TAKTO ODPÁLIT, OKRUHY NAPÁJENÍ A SIGNÁLU JSOU ODDĚLENY! Příště ho už neposlouchej.

Dobře, takže se nemusím ničeho bát. Díky moc a omlouvám se, že jsem to hned na začátku neformuloval přesněji.

Nemusíš a vůbec nechápu čeho, takto jak na kartách (SoundBlaster, USB box) či na integrovkách to provozuji s různými bednami někdy od roku 1995 a nikdy mi žádná zvukovka neodešla. Kamarád asi nemá PC mou dlouho což?

Třeba chtěl jen dělat chytrýho:) Tak díky moc!

Tehdy byly běžné pasivní bedny a zesilovač býval na zvukovce...

Ale kdeže normálně jsi si koupil SB podle toho co jsi potřeboval a k tomu bedny stero nebo kvadrofonní a ty měli nejen trafo v těle (žádná krabička bokem) ale stereo / 4 / 3D sound a také základní signalizaci plus vlastní výstup na sluchátka, 6,3, zesilování a ekvalizér. Zvukovky byly normální karty do ISA nebo PCI slotu (ten původní).

Ale no tak Dolphe, ty staré zvukovky do ISA slotu (v době, kdy PCI ještě neexistovalo) měly běžně slabší zesilovač a bedny byly zcela běžně pasivní stereo. To bylo právě někdy v těch 90tých letech, kdy přesně začaly zvukovky bez zesilovače už si nepamatuju.

Ani náhodou, už první:> SB Vibra (tehdy ISA) byla i možnost lepší karty do VESA slotu.> Aktivní normální bedny s trafem, vlastním zesilovačem cca do 2 litrů, už tehdy Mironet.Ano tehdy mělo PC jen ISA / VESA, ale hned modely od roku 1998 - 9 měli už jen ISA / PCI VESA se u Pentia II již nevyskytovala (což je logické).

Dolphe jako já tě beru, ale teď kecáš.http://en.wikipedia.org/wiki/Sound_Blaster_16SB 16 - zesilovač 0,7W na kanál, pro 4 Ohm UNPOWERED - pasivní bedny.SB Vibra - cenově výhodnější verze SB 16A zvukovek se zesilovačem tehdy bylo dost, ne jen od Creative. Tehdy to bylo úplně běžné, zvukovky bez zesilovače začaly až o později, kdy přesně si nepamatuju. Ale i na té fotce SB Wave Efects je vidět ten integrák TDA1517, což je slabší zesák, a ta je z roku 1997. Mám tucha, že zvukovky bez zesáku začaly až kolem nebo roce 2000. Ale devadesátých letech běžně zesák na zvukovce a pasívní bedýnky.

A SB Vibra určitě nebyla první zvukovka.http://en.wikipedia.org/wiki/Sound_Blaster

Moje první, zcela první jsem nekomentoval.

Takže máš opravdu AKTIVNÍ bedny ("klasické"...prostě normální aktivní bedny. I pasivní bedny jsou "klasické"...), tím tedy opravdu zvukovku neodpálíš a kamarádovi řekni, ať nemluví o věcech, o kterých vůbec nic neví. Ty bedny mají linkový vstup, do notebooku to zapojuješ do sluchátkového výstupu. Takže právě naopak ty bedny mohou trpět, minimálně je můžeš přebudit (to uslyšíš, takový efekt booster a přebuzení ještě nemusí být pro zesilovač a bedny nebezpečné), protože sluchátkový výstup má poněkud vyšší úroveň napětí, než linkový výstup. Takže ano, zesiluj opatrně, ale ne kvůli notebooku, ale pro jistotu kvůli bednám.

Děkuju moc :)

Ono je trochu rozdíl, jestli ty bedny jsou pasivní, t. j. jen repráky, nebo aktivní, čili mají v sobě zesilovač - Aktivní bedny hrají jen tehdy, když se k nim přivede 230V/50 Hz. Takže aktivní bedny ke zvukové kartě připojit můžeš, jen si musíš dát pozor na přebuzení, kdežto pasivní ne.

Jsou tam připojené bedny přímo nebo mají zesilovač?

Ak tam máš pripojené reproduktory so vstavaným zosilňovačom, ktorý má externý napájací zdroj, tak je to OK, ale ak máš reproduktory bez zosilňovača, okamžite ich odpoj!

Pohoda, má to tak jak píšeš nic odpojovat nemusí. Jen má nevědoucího kamaráda co jen straší lidi.