» Poradna » Notebooky

Zničeho nic se mi změnilo rozlišení...

Z ničeho nic se mi prostě změnilo rozlišení monitoru na mém notebooky a nijak to nejde opravit... Zkoušel jsem i přeinstalovat ovladače grafiky. Všechno je nehorázně velké..http://leteckaposta.cz/282028020

Odpovědi na otázku

Podívej se do historie aktualizací, zda se ti neaktualizoval ovladač grafiky. Dnes se tu na podobné věci ptalo už více lidí. Pokud je to aktualizací, obnov to z bobu obnovy před ní a zakaž aktualizace ovladačů.

dle rozliseni bud je NTB/PC vykopavka,nebo mame naistalovane blbe ovladace

Notebook mám už 5.rokem, ovladač mi na tom běžel v pohodě půl roku.

Čau lidi jak jste to tedy vyřešili mám chuť to rozmlátit jen tak se mi to přepne to mě štve

Dokonce jsem zkusil aktualizace ale vždy se mi z ničeho nic vypne notebook

Bod obnovy nefunguje?

Ak ten neznámy notebook disponuje diskrétnou GK, pravdepodobne sa s Tebou rozlúčila...

Spíš věřím že je to tou aktualizací ale nemohu ji najít

Nezmenil se ti ovladac na MS Basic adapter ...?MP

Kľudne môžeš ísť o správny názov ovládača (GK v správcovi zariadení), ale bude len novší a horší (vlastná skúsenosť)

U mě k řešení pomohlo jít do správce zařízení -> Grafické adaptéry -> vybrat grafickou kartu, vlastnosti -> ovladač a vrátit změny ovladače.

Je to tak, to jediné pomohlo, a to jsem dokonce systém obnovoval. Tím pádem velice děkuji za radu. Měl jsem ještě připojený externí monitor kvůli filmům a vše naběhlo zpět, jak má, po aktualizaci ho to ani nenašlo. Nechápu jen, proč se tyto aktualizace instalují, když evidentně nejsou ověřené, že fungují na starších zařízeních. Podobně je to i s dalšími aktualizacemi a zdá se mi, že je to čím dál horší.

Otázkou je, jestli WIndows při další aktualizaci, zase neaktualizuje ten ovladač. Mělo by to jít zakázat v nastavení Windows(já to zakázáné mám a stejně mi Windows nějaké ovladače aktualizoval). Pak zbývá jen zablokovat aktualizace ovladačů před gpedit a nebo registr. A nebo na aktualizování Windows, nepoužívat Windows update...

Pokud das v device manageru rollback, maly by to Win pochopit a neaktualizovat.Nicmene doporucuji psat na podporu AMD. Když dostanou par tisíc mailu, něco s tim snad udelaj'MP

Pomohlo, díky moc!

Pravděpodobně máte Windows10 a prodl jste (se Vám) upgrade na verzi 1709.V této verzi již nejsou podporovány GK ATI HD4000 a nižší a některé diskrétní moduly. Výsledkem je použití výchozího MS ovladače "basic graphic" a následně úchylné rozlišení.Takže - potvrďte nám, co máte za systém, grafickou kartu a verzi Win. koukněte, co systém vidí za driver v ovládacích panelech - všechny nastavení - nastavení zobrazení ( ten driver, co je v seznamu zařízení, tedy v device manageru není podstatný )

Mám stejný problémW10 a GK GIGABYTE Radeon HD 4670Vrátit ovladač nelze.Dnes se nainstalovala 2017-11 Aktualizace pro Windows 10 Version 1703 pro systémy typu x64 (KB4049011).Nějaké nápady?Předem moc děkuji

Možná tato aktualizace? Dnes:Advanced Micro Devices, Inc. - Display - 7/25/2017 12:00:00 AM - 22.19.128.0

Ano, je to tím:https://community.amd.com/thread/222598První příspěvek je asi kilometr dlouhý log, ale když se dostaneš za něj, je tam problém popsaný včetně řešení. Ve zkratce je třeba se vrátit k ovladači z 2015. Nemám to kde vyzkoušet, takže pokud se to povede a bude to fungovat, napiš sem k tomu něco.

Vrátiť sa k ovládaču z 2015 pomohlo aj mne (HD 3xxx)

FUNGUJÉ TO otevřete Správce zařízenírozbalte grafický adaptérklepněte pravým tlačítkem myši na ovladač AMDklepněte na položku Aktualizovat ovladačklikněte na možnost Vyhledat v počítači...poté zvolte Vyhledat ze seznamu ovladačů dostupných na mém počítačia zvolte ovladač z roku 2015....DalšíNainstaluje se tento ovladač a PC se přepne zpět do původního rozlišení HOTOVODěkuji šem za rady

Tyhlety MS manýry, kdy vás chtějí donutit ke koupi nové grafiky, tím že zavedou micosoft basic graphic driver a sníží rozlišení, zakážou rozšíření na druhý monitor, tak ty jsou teda šílený.Ať žije aktualizace 1703 a 1709. Kdyby to alespoň nabízelo opravdu revoluční prostředí, nové rozhraní, grafiku atd., prostě věci, které by staré grafiky nezvládly - tak to neřeknu nic. Ale takto zcela uměle staré odříznout. To je prostě prasárna!Ještě že funguje postup vrátit se ke starému ovladači z 2015...DÍKY!

Tento postup mi nefunguje, nakoľko mi nenájde predošlé ovládače v zozname. Čo s tým?

Vrátiť aktualizácie je nemožné - šedý rámček. Keď dám vyhľadať predošlé verzie ovládača, tak ich v pc nenájde. Nejaké riešenie? Vydanie: Windows 10 Home Verzia: 1703Zostava OS: 15063.726Procesor: AMD Athlon(tm) Neo X2 Dual Core Processor L335 1,60 GHzTyp systému: 64-bitový typu x64

Tak si ho zkrátka stáhni a nainstaluj.

Ak GK výrobca nepodporuje, neviem ako sa dá stiahnúť (napr. u mňa na moju HD 3850)

Třeba by mohl někomu pomoci program od MS 'Show or Hide'.

Asi myslis WUShowHide. Nicmene nove buildy Win jsou celkem inteligentni, takze pokud v device manageru udelas rollback driveru, znova ti jej ne"aktualizuji".MP

W10 umožňují zakázat aktualizace ovladačů.

To mám zablokované ve Windows nastavení a stejně mi to kdysi aktualizovalo ovladač pro touchpad a ted pro grafiku. Takže to nastavení je tam asi jen proto, aby se nám MS vysmíval. Takže zbývá, to zablokovat budto přes regedit či gpedit.