» Poradna » Web a internet

Zneužití vodafond parku

Dobrý večer,nedávno mi začaly chodit z meho starého čísla sms na nové, i když jsem měla SIM kartu u sebe, když jsem jí zapla došlo na ní pár sms netuším od koho že podal trestní oznámení na mě. Sms musely být odesílány z vodafon parku někým kdo zná mé heslo. Dokáže policie v tomto případě spolu s operatorem zjistit že sms jsou z internetu popř. IP adresu? Nemám tušení jak to funguje s temi sms bránami když chodí stejně z tel. čísla

Odpovědi na otázku

eSeMeSku lze poslat nejen při znalosti hesla, to vůbec není potřebné - mám tím na mysli po netu odeslání jako od koho. Ve Vodafone je vyžadováno číslo odesilatele, takže když tam napišeš jakékoliv číslo Vodafoňácké, SMS odejde. Ověřeno. A Vodafon by stím měl něco udělat, protože může kdokoliv zneužít k odeslání číkoliv číslo (milostné či urážlivé-jedno jest, zdali pusa nebo pěst)

Vodafone u Parku dost možná loguje IP přihlášených osob, takže tohle by zjistit mohli + mají data odeslaných SMS a možná i jejich kopie (řešil se nějaký zákon o povinnosti archivace, ale nevím, jak to dopadlo...)

Pokud ti to trestní oznámení prislo jen po sms, tak bych to vůbec neresil..

když jsem jí zapla došlo na ní pár sms netuším od koho že podal trestní oznámení na mě

Svědomí máš předpokládám křišťálově čisté.

No kdyz resi takove voloviny, tak urcite ano. ;o)