» Poradna » Programy

Znefunkčnění obrázků

Dobrý den.

Mám takový docela ošemetný problém, se kterým jsem se nesetkala a ani po dlouhém hledání nikde nic kloudného nenašla. Když mám v PC na disku D:\ uložený obrázek v určité složce a přesunu ho na nějaké jiné místo např.o složku výš nebo do další podsložky, tak při pokusu o jeho otevření to nahlásí, že náhled není k dispozici,a při pokusu o jeho smazání to hází chybu, že soubor je používán a teda nelze smazat (poté je to možné až po restartu počítače). V jiném programu (ACDS, photoshop, malování atd.) obrázek otevřít také nelze. Pokud provedu stejnou operaci např.na disku C:\, nebo u mě na disku H:\ tak žádný problém není a obrázek je klasicky funkční. Nabízí se odpověď ať mám obrázky a fotky na těch funkčních discích, ano tak by to dělat šlo ale uznejte jestli Vám samotným by to nevadilo, a hlavně mám na tomto disku největší objem dat a téměř všechny soubory.
Třeba se někdo s něčím podobným už setkal.

Předem děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

To bude poškozenějšíma Windows (oni stárnou a začínají se zpomalovat a objevovat záhadné chyby). Zkus je smazat a nainstalovat znova. Pak by to mělo na určitou dobu přestat.
Jinak pokud by si tam měla Linux, tak ten to nedělá.

Windows je starý cca 3 týdny. Vše by mělo být v pořádku a ani "d:\ chkdsk /R" nic nenajde a neopraví naprosto nic. Kdyby byl problém s diskem tak bude blbnout i disk C:\ na kterým je systém, ale ten je naprosto v pořádku.

Pokud je nový, pak by to nemělo být.
Dělá to i při zkopírování (ne přesun)?

Zkoušela si třeba externí prohlížeč obrázků? Dobrý je IrfanView 4.20 (je v češtině, zdarma a umí dělat albumy s fotek).

Nějaká aplikace "drží obrázek" - běží ti rezidentní antivir?

Deje se to opravdu jenom s obrazky?
Je PC opravdu naprosto bezinfekcni?

Pravdepodobne to dela nejaky rezidentni program, otazkou zustava jen to, zda legitimni nebo ne.
Tohle nebude hw zavada a rozhodne neni treba vytahovat mestske legendy typu "starnuti Windows. (Kdo si je ponici a zaprasi, tomu dobre tak. Kdo nedela blbiny, umi si OS nastavit, ma stabilni system mnoho let.)

Jak máte nastaveny položku Nástroje - Možnosti složky - Zobrazení - Neukládat miniatury do mezipaměti ? Zkuste zatrhnout tuto možnost (Neukládat) zatrhnout.
Je možné, že máte miniatury povoleny a nějaký čistící a vylepšovací program vám je maže.

To Vasek:
Odpověd na: „Zkoušela si třeba externí prohlížeč obrázků?“ --> Bylo psáno že je to testováno na ACDS a obrázky v něm jsou také nefunkční.

Odpověd na: “Dělá to i při zkopírování (ne přesun)?“ --> pokud je obrázek kopírován tak je zobrazen v pořádku a ni se neděje. Z toho cítím, že se vám to už možná stalo.

Odpověd na: „Nějaká aplikace drží obrázek" --> používám ESET Smart Security už nějaký ten pátek a nikdy s ničím podobným problém nebyl. Až po reinstalaci Windows

To Mysel_1: PC je naprosto bezinfekční, očištěn od virů i spyware programem NOD32 a

To Mungo:
Odpověd na :„Jak máte nastaveny položku Nástroje - Možnosti složky - Zobrazení - Neukládat miniatury do mezipaměti ?“ Ať zaškrtnu cokoliv obrázky dělají pořád to samé.

Zajímavé.

1) Který program hlásí, že náhled není k dispozici ? Přímo Explorer.exe ? Nebo máte obrázky asociovány s jiným programem / programy ? Dělají to všechny formáty obrázků ?

2) Co je to za disk, ten D:\ ? Fyzický disk - logická jednotka ?

3) Ještě bych se vrátil k těm miniaturám. Zkuste zakázat to ukládání a smazat všechny (skryté) soubory Thumbs.db

1) Hlásí to Program prohlížeč obrázků tudíž Explorer.exe. Po přesunu není možno otwevřít obrázek v žádném z prohlížečů jako např.ACDS.

2) Je to logická jednotka. 2.část k disku C: na kterém je systém.

3) Všechny Thumbs.db smazány

Obrázky stále nejdou :(