» Poradna » Ostatní

Znamený více výkonný zdroj i větší spotřebu elektřiny ?

 Znamený více výkonný zdroj i větší spotřebu elektřiny, pokud v PC bude C n´Q ? Nechci platit zbytečně moc za provoz počítače(Nebo jinak: pro A64 3000+, GT6600 s PCIe a ostatní nezbytnosti jako HDD SATA, vypalovačka, DVD stačí zdroj 350 W, nebo je to málo ? )

Odpovědi na otázku

http://takaman.jp/D/ si jakej zdroj potřebuješ...Zaleží kolik ti odeberou komponenty ne ? Výkoný zdoj je schopný "uživit" více zařízení s většímy nároky...

Kolik žere zdroj sám o sobě?Dík předem.

ne, nezere.

Ne neznamená. V případě, že bude mít zdroj vyšší účinnost, tak by dokonce mohl brát i o něco méně.Spotřeba závisí pouze na odebíraném výkonu (nezaměňovat za typový výkon!) a účinnosti zdroje.

Rozumím tomu správně tak, že v případě stejného počítače bude spotřeba stejná s např.300 W i 500 W zdrojem ?

No, ve Wattech je udáván maximální výkon zdroje. Pokud se tedy výkon přepočítá na ekvivalent proudu při konstantních napětích, znamená to, že zdroj s vyšším výkonem je schopen do větví dodat víc proudu -> je možné zapojit více zařízení. Na stejném počítači bude budou mít 350W a 500W zdroje stejný příkon.Jinak to samozřejmě chce koupit spínaný zdroj s PFC, aby se zbytečně neplýtvalo elektřinou.

PFC neznamená "šetření elektřinou", mám takový dojem, že filtruje vytváření  harmonické složky, přispívá tak k větší čisotě el. rozvodné síě

Prakticky ano.

1. Ne2. 350 W by asi stacilo, ale..kdyz si poridis predimenzovany zdroj s regulovanymi otackami ("tichy zdroj"), pojede jeho ventilator na minimalni obratky a nebude delat takovy kraval.

Výkonnější zdroj je lepší a teoreticky poskytuje kvalitnější napájení.  Větší spotřebu nemá - ba má zase teoreticky menší. Pokud na to máš peníze ber bez úvah zdroj s větším výkonem. Zdroj, který uvažuješ je dost dobrý pro tvou sestavu.

v silnějších zdrojích bývají lepší součástky (zdrojům 500w za 600kč se vyhni) takže spotřeba může být i nižší. Škodovka s objemem 1300cm3 bude většinou žrát víc benzínu než Felda stříkačka 1600cm.

Takže pokud shrnu Vaše názory , je 350 W O.K., ale pro jistotu mám koupit 400 W. Je to tak ?

Zdroje maji jednu takovou zvlastnustku ze jim s odberem mirne roste ucinnost (charakter teto zavislosti je logaritmicky). Takze pri stejne kvalite soucastek a zatizeni napr. 200W bude prikon zdroje 500W vyssi nez 400W zdroje. O kolik to si netrofam odhadnout.