» Poradna » Programy

Znak v openoffice

Zdravím,poradí mi někdo, prosím, jak udělat v openoffice znaménko pro "zaokrouhleno" ? Díky

Odpovědi na otázku

Alt+8784

bohužel nefunguje, vyhazuje jiný znak na Alt+8784

Ctrl+C, Ctrl+V

...Existují dva způsoby, jak tyto znaky do textu napsat. První je v menu Nástroje | Nastavení automatických oprav, karta Nahradit. Tam si najdete ten, které potřebujete, ve sloupci Za a ve sloupci Nahradit se dozvíte, které znaky použijete, abyste kýžený znak v textu měli. Např. znak © napíšete v textu jako (c) a následně použijete mezerník. Můžete, samozřejmě, přidávat i další znaky, které potřebujete a používáte nejčastěji.Druhý způsob tkví v otevření menu Vložit | Speciální symbol. Otevře se okno, ve kterém si vyberete písmo a pak kliknete na znak, který potřebujete. Ten se vloží na pozici kurzoru. Existuje více různých písem, které jsou navržené pro vkládání speciálních, nestandardních symbolů, např. Webdings, Wingdings, Symbol, Dingbats atd. Ale ne všechny fonty se vyskytují ve všech operačních systémech. Fonty si můžete doinstalovat stáhnutím z webu v případě Windows