» Poradna » Mobily

Značení kvality videa ( na trackeru )

Zdravím vás, chtěl bych se prosím zeptat .. jestli by mi někdo nemohl nějákým ,, lajckým " způsobem vysvětlit rozeznávání kvality videa na trackeru. Jde mi asi spíš o to, abych byl schopný rozeznat jestli se jedná o kvalitní obraz a hlavně abych rozeznal, jestli je to ,, kradené " z kina ( točené kamerou ) nebo jestli je to nahrané přes nějáký program ( nahrávání z televize když si to někdo koupí na itunes například ... i když je to chráněné přes HDCP, ale i to se dá obejít ). Děkuju.Video ID : 0 Formát : MPEG-4 Visual Format_Profile : Advanced Simple@L5 Format_Settings : BVOP1 Format_Settings_BVOP/String : 1 Format_Settings_QPel/String : Ne Format_Settings_GMC/String : 0 warppoint Format_Settings_Matrix/String : Default (MPEG) CodecID : XVID / : XviD Duration/String : 2 h 12 min Bit rate : 2 000 kb/s Šířka : 720pixely Výška : 304pixely Poměr stran : 2,35:1 Frame rate : 23,976 (24000/1001) FPS ColorSpace : YUV ChromaSubsampling/String : 4:2:0 BitDepth/String : 8 bits ScanType/String : Progressive Bits/(Pixel*Frame) : 0.381 StreamSize/String : 1,86 GiB (69%) Enkódoval : XviD 1.2.1 (UTC 2008-12-04)

Odpovědi na otázku

Kvalitu rozeznávej z obrázků z toho videa. Nejlépe pořízených v originálním rozlišení toho videa. Z tohoto výpisu poznáš kulový. Jediné co můžeš poznat a podle čeho se orientovat jsou hodnoty:Bit rate : 2 000 kb/sŠířka : 720pixelyVýška : 304pixelyU kterých obecně platí, že čím více tím lépe, ale bohužel tím nepoznáš kvalitní video. Jediné co tím dokážeš poznat je zcela jistě nekvalitní video a to v případě když má tyhle hodnoty nízké. Ale opačně tam nelze poznat nic. Klidně to může být hnusný video, které někdo enkódoval do vysoké kvality záznamu. To je ti ale prd platný, protože je to stále hnusný video, jen je na něm ten hnus zaznamenán ve vysoké kvalitě.

To snad poznáš už z názvu souboru ne? (camrip, webrip, bdrip, dvdrip..).Jinak zmršený může být každý rip, i ten z kvalitního zdroje, pokud to ten kdo to dělá neumí..--------------------------------A z toho tvého vzorku lze poznat akorát to, že kvalita bude nevalná. Zdroj z těchto údajů pochopitelně nikdo nepozná. Klidně to může být z videokamery, ale taky z disku a ta poměrně nízká kvalita je dána snahou o malou velikost souboru...https://en.wikipedia.org/wiki/Pirated_movie_releas...

z výpisu to nepoznáš - když to hodně přeženu, pokud natočím špičkovou kamerou za 100 tisíc do super 4K videa s brutál bitratem film v kině, ale blbě to zaostřím a nenastavím správně korekci barev ap. tak výsledkem je sice dle výpisu MediaInfo hrozně super video, ale přitom koukatelné nebude.Osobně na camripy nekoukám, nestojí mi to za to, počkám si na vydání DVD/BD. Maximálně tak leda zahraniční DVDrip s camrip českým zvukem, pokud někdo preferuje dabing...