» Poradna » Windows (a jiné OS)

Zmrzlý start a hlavní panel W10, pomalý start

Dobrý den,Předevčírem jsem ugradoval systém na Windows 10. Následně jsem provedl čistou instalaci a doinstaloval všechny ovladače (snad všechny). Systém se spouští velice pomalu (5-7 minut) na notebooku s i7-4702MQ, 8GB RAM, 1000GB HDD + 24GB SSD. Nainstaloval jsem Intel Rapid Storage pro zrychlení běhu systému. Ten začal nabíhat "normálně rychle" jako z klasického HDD (asi 1 minuta). Problém je v tom, že mi mrzne celý spodní panel, ztrácí se ikony, nevidím všechny spuštěné programy. Jednou pomohl tvrdý restart a systém se vzpamatoval. Po opětovném vypnutí a zapnutí opět zamrzlý panel. Pod zprávu přidávám LOG. Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.5Scan saved at 20:41:08, on 19.08.2015Platform: Unknown Windows (WinNT 6.02.1008)MSIE: Internet Explorer v11.0 (11.00.10240.16412)FIREFOX: 40.0.2 (x86 cs)Boot mode: NormalRunning processes:C:\Program Files (x86)\NVIDIA Corporation\Update Core\NvBackend.exeC:\Program Files\Intel\Intel(R) Rapid Storage Technology\IAStorIcon.exeC:\Program Files (x86)\Microsoft Office\Root\Office16\MsoSync.exeC:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\firefox.exeC:\Users\wertz\Desktop\HijackThis.exeR1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/p/R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,SearchAssistant = R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,CustomizeSearch = F2 - REG:system.ini: UserInit=O2 - BHO: Java(tm) Plug-In SSV Helper - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:\Program Files Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Tohle vůbec neřeš a čistě instaluj. Pokažený nebo čištěný OS prostě nelze s úspěchem upgradovat.http://www.zive.cz/bleskovky/jak-stahnout-wi...

No, co mne zarazi je to, ze tohle je cista instalace Navíc mi momentálně zmrzl cely OS hned po přihlášení. Zobrazila se jen černá obrazovka místo plochy. Tak jsem spustil správce úloh, a chyběl explorer.exe. Tak jsem jej příkazem chtěl spustit a nic. Tak jsem PC restartoval a systém lehl úplně a vyhazuje modrou smrt. Záložní particie je poškozená, bod obnovení z flashky taky nebere ani cisty Windows 8 přímo na médiu od MS. Windows 10 forever 😃

Tak to jste si s W10 opravdu pomohl. Nejste však sám. Tak se nezdržujte a šup s ním pryč. Však je veřejným tajemstvím, že Windows jsou široce použitelné až po první velké opravě (dříve service pack). Nemáte zálohu původního systému? Nevadí, nová instalace to jistí.

Tohle má do čisté instalace dál než na Papuu. Nainstaluj to ještě jednou, NECPI tam, co tam nepatří a zkus bootovat.