» Poradna » Programy

Zmrazený DOS program na liště Windows 2000

Ahoj,co mám dělat s DOS programem, který je spuštěn na Windows 2000 (chodí bez problémů), ale když se nechtěně přepnu do Windows a pak zpět do programu, tak se neobnoví obrazovka (vypne se monitor) ale program dál běží. Chtěl bych program obnovit, ale na liště Windows je na buttonku se jménem programu napsáno zmrazený a nejde s tím nic dělat jen to zavřít. Nápověda Windows je v tomto případě němá (a nebo se jí špatně ptám). Je možné ho nějak odmrazit ? Windows mají všechny update, video karta FX5700 má poslední ovladač. Nově byl pouze nainstalovaný KERIO firewall. Poraďte, prosím...DěkujiJaro B.

Odpovědi na otázku

s tím asi nic neuděláte, takto se prostě některé DOS programy pod Win2k/XP chovají. tyhle OS totiž jen emulují DOS, takže to není ideální...

ten dos sw běží v textovém módu nebo má svoji vlastní grafiku?v textovém módu by neměl být problém, případně ho nepouštět full screen ale v okně (můžou pak být problémy s diakritikou)v grafickém režimu nt/w2k vyloženě nesnáší nastavení vlastního rozlišení, nech tam možná ovladač "vesa", pravděpodobněji ale pojede jen "vga" t.j. 640x480 b.

Díky.Program má svojí grafiku nízkého rozlišení.Zkusil jsem i jiné programy, ale chovají se stejně: vypnou monitor. Obnoví se jen ve Windows. Taky to dělají některé staré DOS hry pro děti ve full-screen. Nebo je to chyba ovladače obrazovky FX5700 ????