» Poradna » Notebooky

Zmizení fotek z počítače a iPhonu

Dobrý večer,prosím, potřebuji akutní pomoc.Mamka chtěla dát fotky do počítače, tak sem je z mobilu vyjmula a dala do NB, ale v tom mi řekla, že je chce mít i v mobilu, tak sem se je tam snažila zkopírovat zpátky, ale nešlo to, tak sem hledala další a možnosti a pravým tlačítkem jsem klikla na Zpět: Nový a v tom všechno zmizelo a já to nemůžu nikde najít. Myslíte, že je nějaká šance, že fotky najdu? Nebo už jsou v háji?DĚKUJI!!!

Odpovědi na otázku

Pokial nepouzijes recovery SW na zmazane data, tak fotky su v prdeli. Mozes skusit ich obnovit v PC, alebo v iPhone (tento SW je urcite plateny).

No to se ti teda nepovedlo. Zkusit nejaky SW na obnovu dat v PC, z iPhonu to budes tahat tezko pokud jsi to smazala. Jeste se muzes podivat v iPhonu do Fotek, zalozka Alba - Nedavno smazane, ale obavam se ze nic nenajdes. Zaloha do iCloudu nebo Google Fotek nebyla?

Bohužel, žádná záloha nebyla něco už jsem stahovala, ale nešlo mi to spustit... máte na mysli nějaký konkrétní?

To asi lepe poradi nekdo jiny, ja vetsinou pouzival Recuvu od Piriformu. Ani na iCloudu neni nic? Nebo byl telefon prihlasen jen na Apple ID? Rozhodne doporucuju zalohu nastavit, prikoupit alespon 50GB za 25KC mesicne na iCloudu nebo je mozne zalohovat i do Google fotek, pripadne i jine cloudove uloziste. A samozrejme nezapomenout synchronizovat dalsi dulezita data, kontakty, zpravy, atd.

já to na svém mobilu mám a už to udělám i mamce.. na iCloudu nic není :(právě ta Recuva mi nešla spustit :(

1 základní rada při práci se soubory (pro takovou situaci)....VŽDY soubory ze zdroje na cíl kopírovat a ne fyzicky přesouvat (vycházím ze slova vyjmula) a případně pak na zdroji smazat. Eliminujete tím tak případnou ztrátu, nebo poškození dat.

to už si teď budu pamatovat.A ještě jedna věc. Když jsem dala do Nové složky vložit, tak se tam vložili Zástupci fotek...s tím nejde nic dělat?

Ne, zástupce pouze ukazuje na místo, kde byl soubor.

Takže je to úplně v háji?

Ano.

Ako som pisal, fotky sa daju obnovit aj v iPhone, ale treba do toho investovat a kupit program. Ked som to robil v dohladnej dobe, tak sa mi podarilo obnovit vsetky zmazane fotky.Cize odpoved na tvoju otazku: zadarmo su uz v haji.

takže kdybych si v mobilu udělala účet na Googlu, tak je ještě najdu? nebo iCloud, nebo něco jiného? Děkuji

Ne, když ty fotky nebyly v cloudu, tak se tam už neobjeviz. Jedině nějaký program na obnovu smazaných dat přímo i iPhonu. Ale netuším, jak a jestli to funguje, protože data v interní paměti jsou šifrovaná.

Spis nebude z duvodu oddeleneho pametoveho prostoru pro jednotlive aplikace. Proste se smir s tim ze fotky jsou tvoji chybou pryc - pouceni pro priste, data mit zalohovana, pro tebe nejsnaze do cloudu (icloud, google atd.)

Nerobi sa to aplikaciou v iPhone, ale aplikaciou v pocitaci ku ktoremu je iPhone pripojeny. Je ich siroka skala:1, Apeaksoft iPhone Data Recovery2, CISDEM iPhone Recovery3, FonePaw iPhone Data Recovery4, Omni Recover5, Syncios Data Recovery6, Tenorshare UltData (iPhone Data Recovery)Aplikacie su pre Mac, ci existuju ich mutacie pre Windows, nemam potrebu zistovat, preto si to zaujemca musi zistit sam. Ja pouzivam tieto: Omni Recover, Syncios Data Recovery a pokial som recovery spustil par dni po vymazani, tak obnovilo vsetko.

este som zabudol na jednu aplikaciu Tipard iOS Data Recovery.

Ja nastesti zatim nepotreboval a diky automatickemu uploadovani vsech zarizeni do "rodinneho" iCloudu a pro jistotu i do Google Photos doufam potrebovat nebudu....

děkuju moc!