Zmizelý disk D

Dobrý den,potřeboval bych pomoci.V mém počítači mám jen 2 disky(disk C,D), před asi 30 minutami jsem stahoval hru z platformy steam a než se stáhla, tak mi to napsalo že není místo na disku.V tu chvíli jsem se koukl na tento počítač a disk D na kterém jsem mněl všechny hry zmizel.Zkoušel jsem restartovat počítač a shlédnout videa ale ani jedno nepomohlo.Co mám dělat?

Odpovědi na otázku

Podívat se do Správy disků. Pokud nemá písmeno, tak mu ho (D) přidělit, pak už ho zase uvidíš...Ale je taky možné, že zkrátka odešel, to není nic neobvyklého, s tím je třeba počítat...

No, vypadá to, že disk jednoduše odešel. To se stává, není to nic divného. Ještě kromě toho restartu zkus počítač úplně vypnout a vypnout i mechanický vypínač na zdroji (nebo odpojit ze zásuvky 230V) aspoň na 2 minuty. Pokud ani potom disk nenaběhne, tak to má za sebou.

no do správ disků jsem se koukal, a mam tam teda jen ten disk C ale přibyl tam nějakej patriot burst.

ve správ disků mam teda jen to C a pak rezervováno systémem

Dej sem screen. Třeba přes ctrlv.czA napiš k tomu, jaké disky máš v PC.

v počítači mam jen dva disky.Místní C a druhý je D na kterém mám jen hry a kravinky.

bohužel nevím jak jsem poslat obrázek.Nevídím tu žádný tlačítko

Je po něm....

Ano na 99,5% odešel, a to půl % je naděje, že se něco stalo s jeho připojením (kabel, přípojné místo na základovce, napájení a p.).

vážně ?

Ano, psal jsem to hned na začátku. Pokud se disk takto ztratí při používání počítače, tak je téměř jistota, že odešel

Disk ti zmizel ze správy disků. Takže o něm Windows vůbec neví (mrkni do BIOSu, zda tam jsou oba nebo také jen jeden). Buď je mrtvý nebo nějak odpojený (třeba vadný kabel). A jen tak mimo, ty máš vypnuté vyhlazování písma nebo to tak blbě vypadá jen na těch fotkách? Napiš do startu ClearType a mrkni za je zapnuté.

Tady máš pro porovnání, co mám na mysli:https://ctrlv.cz/shots/2020/05/23/d7Uh.png

V první řadě by bylo nejrozumnější otevřít skříň a zkontrolovat napájecí a datový kabel.Netušíme, jak se k PC chová, ani jak a kdo to dával dohromady, jak jsou kabely do konektorů poskládané, takže se mohlo klidně stát, že nějaký náraz, nebo pnutí kabelů povytáhlo napájení, nebo datový kabel z konektoru (klidně i na desce).Teprve potom bych odepisoval disk.

Ale jako vzorny uzivatel mate vse zazalohovane, takze krome disku samotneho o nic nejde ;)

co mas robit? vypni pocitac, otvor ho, skontroluj napajaci a datovy kabel k disku, ci nie su nedokonale pripojene, rukou skus, ci je studeny (tzn., ze pravdepodobne nie je pod napatim) alebo teply, vymen-prehod napajacie a signalove kable medzi diskami - v pripade poruchy kabla PC nenabehne do O.S.ak pocitac po vymene kablov nabehne, tak je disk D poskodeny, ale nemusi byt strateny, to poznas podla zvuku, ktory produkuje vadny disk. beznou byva porucha pohybu ramienka s hlavickami disku - zasekne sa na urcitom mieste, treba ho odblokovat. postup najdes na Youtube. ale je celkom mozne ze odisla elektronika, a tam pomoze len vymena DPS so suciastkami z identickeho disku.

Dobrý den, mám stejný problém... Rozebral jsem počítač, odpojil HDD disk a pak ho očistil a zpátky připojil.Pak jsem zapnul počítač a disk tam byl, ale asi po minutě zase zmizel, jen jsem se chtěl ujistit že jestli je opravdu zničený, Děkuji za odpovědi