» Poradna » Notebooky

Zmizelo mi HDD(windows 11)

Nedávno jsem kupoval notebook a dnes mi během hrání zmizelo hdd, hra se vypla a když jsem jí chtěl znova zapnout tak jsem jí tam už neměl.Neukazuje se mi že nějaké hdd mám.Jak to mám zpravit?(mám windows 11)

Odpovědi na otázku

No, to bohužel vypadá, že ti ten HDD normálně odešel. Takže buď koupit nový a vyměnit nebo servis.

Vzhledem k tomu že notebook je koupený nedávno tak reklamace.

Když mu nabíhá operační systém, tak disk evidentně funguje (pokud to nebyl dvoudiskový laptop).

Podle popisu je to dost jasně dvoudiskový laptop.

Nebo má připojenej nějakej cloud jako další disk (např. Onedrive). A ten cloud se mu odpojil.

Jo jasně a v tom cloudu nainstalované hry.....

To byl notebook se dvěma disky? Protože obvykle bývá v novém laptopu jenom jeden disk a kdyby ten byl v háji, tak nenaběhne ani operační systém.Nebavíš se o nějakém virtuálním disku, ze kterého se hra spouštěla?

V dnešní době u lepších notebooku je běžné dávat i dva disky, jeden na m.2 a druhy sata.

U lepších notebooků sata rozhodně nebude, pokud, bude tam víc M.2 slotů, ale na druhou stranu, proč by tam mělo být více slotů, dnes jsou dostupné běžně 8TB disky a 8TB v laptopu už rozhodně bude hodně za mainstreamem. Navíc k dobrému laptopu člověk připojí hned několik Thunderbolt/USB4 disků a fičí 3,5GB sekvenčně na každém

Také mám dva HDD, respektive jeden už od začátku. Jedná se o 1 TB disk rozdělený na systémový C: a datový datový D: a tohle se mi nestalo. Vypadá to na chybu při načítání hry, přesněji kolize ovladačů. Jestliže to načte systém a hra to shodí, tak je chyba, s velkou pravděpodobností v ní.

Si pri zmysloch? Lebo tym co tu pises, dokazujes ze nie.

Pane bože může mít jen jeden disk u kterého se poškodila jen ta část kde byla nainstalována ta hra. SW na opravu HDD je celá řada a do by měl bit tvůj první krok než HDD odepises a nahradíš jej jiným.

Může to být i novou aktualizací 22h2. Musel jsem vrátit starší vydání . Po aktualizaci všechny 3 disky kromě systémového M2 zmizely . V BIOSu v pohodě... Po návratu,disky byly opět k nalezení i aplikace..

... podle " POPISU " se rovněž přikláním spíše k problému se software u OS Windows 11 resp. k možné problémové aktualizaci 22H2. Doporučuji odstranit a vrátit se k poslední funkční.

Jak můžu odebrat nainstalovanou aktualizaci?

Vyberte Spustit nastavení > > služba Windows Update > Historie aktualizací > Odinstalovat aktualizace .

Vyberte aktualizaci, kterou chcete odebrat, a pak vyberte Odinstalovat.

Odinstalovat 22H2 nevidím jako dobrý nápad. Pokud je mi známo, tak starší verze už nemají, nebo nebudou mít brzo podporu. Jak jsem psal před chvíli, tak chyba je v kolizi mezi systémem a hrou. Ta totiž nemusí být optimalizovaná pro 22H2. Mám také 22H2 a jedna hra mi dělala něco podobného. Naštěstí ji mám na datovém disku.

Co to placate za nezmysly? Ako hra moze za to ze zmizme HDD z operacneho systemu ?

Coto, 22H2 je zatím nabízena jen na omezené množstí HW, v podstatě jen toho nejnovějšího. Mám 10.gen Intelu a přes Windows update 22H2 nedostávám i když bych ji hned nechal nainstalovat. Mohl bych stáhnout přes MCT aktuální win a aktualizovat třeba z flešky, ale to PC zapínám jen párkrát do měsíce, tak to nehrotím.

Nejprve bych se podíval do BIOSU. Nebo jak se to dnes vlastně jmenuje. Buď tam ten disk existuje (nejde-li o diskový oddíl vytvořený až nad tím BIOS, nebo o nějaký podobný oddíl, který se dá tvořit nějakou utilitou ještě před startem OS -i když mám pocit, že tyhle hrátky odešly zároveň s devadesátými lety). Ale to spíš proto, abych věděl. Za druhé, a to je ta důležitější část, bych se podíval na stránky firmy, která uplácala základní desku. Tam se člověk dozví spoustu kuriozit že 6ivota hmyzu. A je možné, že pro nějakého švába, který žije tak hluboko pod OS že je pro Microsoft stejně viditelný jako kvasinka pro pivaře, existuje pár stovek kilobytů, které s tím mohou pohnout směrem, který by Vám vyhovoval. Dalším krokem je zjistit, jaké fyzické disky v tom počítači vlastně mám. A navštívit stránky výrobce disků. Opět by mohlo stačit stahování maličké aktualizace Firmwaru, aby to fungovalo. Jako další krok bych volil servery MS. To abych zjistil, zda jsou v OS ochotni podporovat něco, co jsem si v dobré víře koupil od někoho, kdo mi tam namontoval komponenty, jejichž sláva pohasínala v dobách mého zapomenutého mládí.A kdyby to nepomohlo, počkal bych pár dní, během kterých bych odeslal hlášení do Redmontu, a doufal, že nebudu sám.A posledním krokem jsou tři možnosti: někdo někde to vyřešil (díky tomu provozuji zvukovku, kterou výrobce přestal podporovat před dvaceti lety a MS také, nebo ten disk vyndám, připojím jinam, přetáhnu data a zahodím ho, nebo, protože jsem chudý, lakomý a šetrný, narvu to do něčeho ve sklepě, nebo na půdě do mašiny, která bude fungovat v DMZ režimu.Každopádně Váš problém patrně nesouvisí s aktualizací systému, ale v zastaralosti komponent.Na reklamaci to asi nebude, dodavatel většinou sdělí, co si kupujete.Výjimkou jsou situace, kdy dodavatel smontuje počítač z komponentů, které spolupracují pouze náhodou. Ale to už je také minulost. Jako parita paměťových modulů u počítačů IBM kompatibilních od Ukázat celý příspěvek

HDD je ten disk, ne to disk.

Ano, může za to aktualizace, stalo se mi to se systémovým M2. Bojoval jsem s tím celý den.... Pak jsem se chtěl podívat co tam fyzicky je, disk jsem odpojil a zas připojil...při restartu si BIOS ten disk našel a zavedl se... Zkus to taky...

Mám odpojit ty klasický a nechat jen M2 systém..poté pustit bez nich a až pak je znovu připojit..? Díky za info

Nezmizel by ten disk hned po instalaci? A ne až při hraní hry.

Po instalaci 22h2 aktualizaci všechny 2 další disky.Jen M2 systémový zůstal...rada?Musel jsem vrátit a vše bylo zase oki

Tipuju že během hraní hry proběhla aktualizace na pozadí.

To není chyba Windows ani softwaru odešel vám to se stává.

Skús bod obnovy

Skus smazat nové aktualizace

A rozhodně prohlédnout Disk manager a Device manager pro zjištění, na jaké úrovni jsou ještě disky případně vidět.

V Device manageru může být vidět nějaký konflikt u fyzického zařízení. A v Disk manageru pak může být teoreticky vidět třeba odpojený oddil, nebo oddíl s odebraným písmenkem...

Tak stať sa to može. Použi gparted. Možno zistíš, že sa len systémovo poškodil. Sformátovať a následne otestovať. Ak by sa to stalo ešte raz, vyreklamovať disk.