Zmizeli mi oba harddisky, vadná deska?

Dnes jsem zapnul Pc a jelo úplně v pohodě, najednou to zamrzlo a po resetu hlásí chyba mbr, nebo něco takovýho.V Biosu oba disky (jeden HDD a jeden SSD) vidím. Při pokusu o reinstall není ani jeden vidět. Teď píšu z Kubuntu, v něm taky nic nevidět. A taky v něm neumím, takže netuším jak zjistit více informací o systému.spoiler:Asrock AM1H-ITXCPU:AMD Athlon(tm) 5350 APU with Radeon(tm) R3GPU:Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Kabini [Radeon HD 8400 / R3 Series]Audio:HD-Audio Generic (ALC892 Alt Analog)Audio:HD-Audio Generic (ALC892 Analog)Audio:HD-Audio Generic(HDA Intel ALSA hardware specific Device)Audio:ALSA Timer DeviceAudio:ALSA Sequencer DeviceAudio:HD-Audio GenericAudio:HD-Audio Generic (HDMI 0)Audio:HD-Audio Generic (HDMI 1)Audio:HD-Audio Generic (ALC892 Digital)Network:Loopback device InterfaceNetwork:RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet Controller (Motherboard (one of many))Díky za jakékoli rady.

Odpovědi na otázku

No, a jakpak jsi ten "reinstal" začal dělat?

To s tim moc nesouvisi, protoze problem se vyskytl jeste predtim.

a vidíš ty disky v Biosu? Zkus do kubuntu doinstalovat Hardinfo a podívat se, zda ty disky vidí v připojeném hardware. Pokud ano, tak bych ještě doinstnul Gparted a mrknul se na ně podrobněji.

Tak, že jsem vrazil instalační dvd Windows 7 do mechaniky a zvolil boot z dvd. Pak jsem zvoliluživatelskou instalaci a při výběru kam chci instalovat zůstalo okno prázdné, tedy nebylo z čeho vybírat.

ZD a HW s diskami spolu s dátami máš v poriadku. Zrušil si zrejme "pokusm"i zavádzací sektor MBR (GPT) .Nájdi si, ako opraviť "fix mbr" cestou inštalačného média Windows.

bez ohledu na MBR by podle mne disky v tom Kubuntu měl vidět.

Žádné pokusi neboli, prostě jsem hledal určitou fotku a při prohlížení se to seklo.Opravu MBR jsem zkoušel, nelze. Zkoušel jsem ji tak že jsem vložil instalační dvd Win7 a po stisku shift+F10 napsal bootrec /fixmbr, neznámý příkaz. Tož jsem zkoušl novou instalaci a při výběru disku jsem zjistil že není z čeho vybírat. Teď jsem si nainstaloval to Kubuntu na flash disk, když ho zasunu do zadního slotu přímo do ZD(USB3) neobjeví se, do předního slotu(USB2) ano.

Pokud zadám bootrec /RebuildBcd, napíše proběhlo úspěšně počet nalezených os nula.

zkus to Hardinfo a Gparted z Kubuntu - viz výše.

HARDINFO našel jenom vypalovačku a tu flešku na které je ten systém.

Tak to nevypadá dobře, když ani nevidí ten hardware... Zkus otevřít komp a prohodit kabely u disků, případně jestli tam máš víc konektorů na disky, tak zkusit zapojit do jiných a restartovat.S ohledem na to, že se mi nezdá, že chcíply najednou oba disky, bych spíš podezíral řadič na desce.

Ještě mě napadá, jestli nemáš v biosu vyplý sata porty.

Že by se vypnuli sami od sebe?Když při bootování zmáčknu F11 a dostanu se tak do výběru disků z kterých chci nabootovat, je tam i ten můj SSD a když ho vyberu normálně se to rozjede.Tak mě napadá, co takhle resetovat CMOS?

Prubni vypnout PC a odpojit i privodni napajeni. Pak normalni zapnuti a boot. Nekdy to staci neni treba ani restart CMOS,

Tak jsem udělal clear cmos a po nastavení data a času v biosu to jede normálně. Tak nevím, nechám to tak, děkuji za rady.