» Poradna » Windows (a jiné OS)

Zmizelá partition HDD

mám jeden fyzický HDD s 2 partition - jedna systém win XP - druhá zbytek - potřeboval jsem syst. partition zvětšit na úkor té druhé ( zde místa mraky) - použil jsem Stažení Partition Wizard Home Edition 7.8 - http://www.slunecnice.cz/sw/partition-wizard-home-... - a použil funkci extend partition - procedura proběhla, ale po rebootu je syst partition stejná a ta druhá zmizela( v exploreru ji nevidím) - pozn na nonsyst partition byla data, ale i v této konstelaci to plno uživatelům partition wizarda zafungovalo --- mátě nějaké nápady jak to řešit?

Odpovědi na otázku

A co tě vedlo k použití funkce "Extended partition"? Ty jsi měl použít funkci Move/Resize na ten oddíl, který jsi chtěl zmenšit (ubrat místo ze styku dvou oddílů) a potom pomocí téže funkce zvětšit systémový oddíl na uvolněné místo.Teď se podívej (opět pomocí Partition Wizardu), jestli nemá ona zmizelá partition nastaven atribut "Hide" - to by byl lepší případ, stačilo by nastavit UnHide a provést. Obávám se však, že jsi místo primární partition vytvořil extended bez logického oddílu na ní. V tom případě jsi přišel o data. Možná by pomohla funkce "Partition Recovery Wizard" - to nemám vyzkoušeno, nebo jiný nástroj na záchranu alespoň některých dat.

v které funkci najdu ten atribut disku (zda je hide nebo ne?) díky

už jsem našel - hide není - wizard ztracenou partition vidí i zobrazuje původními daty využitý prostor - jen má status " none" ne jako ostatní " active"

Pytlíku, pytlíku - extend bez logického oddílu. Fuj, fuj.

Mnohem bezpečnější je na systémové partition uklidit a všechny soubory, které tam nemají co dělat, přemístit jinam. Jde zejména o plochu, dále maily, pochopitelně Dokumenty.