Zmizela ikona "Bezpečně odebrat hardware a odebrat médium" Win 7

Zmizela ikona "Bezpečně odebrat hardware a odebrat médium". Záhadně, bez jakýchkoliv jiných problémů, bez upozornění. Bojím se nyní vytáhnout miniHD z USB.1) Jak ikonu vrátit zpět?2) Jak minimalizovat riziko poškození miniHD, kdybych vytáhnul miniHD bez použití této ikony?

Odpovědi na otázku

1. miniHD nechej zasunuté2. Restartuj počítačPo restartu bude vše OK....

Díky. Minimalizuji riziko, když po ukončení přesunu souborů počkám před rebootem řekněme 2 hodiny?

Díky. Jsou tam rozporná tvrzení.Minimalizuji riziko, když po ukončení přesunu souborů počkám před vytažením řekněme 2 hodiny?

Stačí pár minut klidu. Mimochodem: Jenom IT trdlo (nebo neznalec) přesouvá soubory na flashku. Znalec kopíruje a až po kontrole, že to dopadlo dobře, snad možná i na původním umístění smaže - a to jenom u postradatelných souborů.

Riziko minimalizuješ pouze tak, že data nikdy nenecháš pouze na flashce. To je nejméně spolehlivé úložiště. A už vůbec se data na USB flash nepřesouvají, vždycky se zásadně pouze kopírují a teprve když máš jistotu, že jsi na flashce data přenesl kam potřebuješ a tam fungují, můžeš je z původního počítače smazat.

pokud vím, tak odpojit bezpečně to lze i přes Tento Počítač - pravým myšítkem na daný disk a vybrat "Vysunout".

Bohužel - "Vysunout" se ve výběru možností neobjevuje

Teď jsem to zkusil s flash diskem - u ikon v Tento Počítač ta možnost není, ale vlevo ve stromovém pohledu to tam při nakliknutí je a ta volba spustí bezpečné odebrání.

Bohužel. U flashky to funguje, u miniHD nikoliv

Tak vypni úplně počítač, miniHD vypoj a počítač zapni bez něj.