» Poradna » Windows (a jiné OS)

Zmizel ukazatel prúběhu

Ahoj, kopíruji velké množstvý dat ve Windows 10 a z ničeho nic mi zmizelo okno s ukazatelem průběhu. Dá se nějak znovu zapnout.

Odpovědi na otázku

Nedá. A určitě nezmizelo.

Ehm, tak proč ho nikde nevidím a soubory se stále kopírují?

Zminimalizuj postupně okna ... je někde pod nimi. Nebo pravým na Průzkumník, možná je tam "přilepené".

To jsem zkoušel a bohužel opravdu nikde není. Dokonce ani není vidět průběh toho kopírování ani na dolní lište, kde to vzdy bývá vidět.

tak ako vies, ze sa kopiruju? Okno s kopirovanim tam mat musis, ak ho nemas, tak sa nekopiruju. Ked kopirujes "velke mnozstvo dat" tak pouzi totalcommander.

Vím že se kopírují protože vidím že mi postupně přibývají ve složce do které je kopíruji.

Zkus napsat do Spustit - Explorer.exe, restartovat ho.

To byla první věc co jsem zkusil. Pouze to otevře nový průzkumník souborů a problém přetrvává.

predtym si mal ukoncit vsetky procesy explorer.exe az potom opatovne spustit explorer.exe.

Zkoušel jsem to a když je spousty malých souborů a dáš přerušit, tak to ještě dobíhá z cache. Takže v tasku úloh se to tváří, že to pořád zapisuje i když jsem ten dialog utnul...nebude to stejný případ..?

Bohužel ne. Soubory které kopíruji jsou velké, jejich kopírování jsem nerušil a kopíruji je na NAS, tzn. že mohu monitorovat zatížení síte - 100% (cca 60MiB/s) hodinu po oběvení problému.

Na tohle není dobré používat Windows kopírování (skrze Průzkumník? ) , ale nějaký souborový manažer typu Altap Salamander nebo Total Commander.

A zkoušel jsi vypnout a zapnout PC? ??

To nebude chyba, jen vlastnost. Tak už to bývá u mrkwosoftu. A nijak to nevrátíš.......

co je to ten mrkwosoft...