» Poradna » Ostatní

Zmenšit velikost dokumentu

Dá se, prosím, nějak zmenšit velikost dokumentu (.tiff), který potřebuji poslat mailem a má nyní 2.6MB (je toho osm stran textu....)?
Druhá strana má omezení pro příchozích mailů velikost:(

Zkoušela jsem to dávat stránku po stránce do .jpg a to zmenšit jde. Ale to by bylo moc dlouhé:(
A navíc by to nebyl pak jediný file...

Prosím o jednoduchý postup.

Díííík!

Odpovědi na otázku

Převést třeba do PDF. http://www.go2pdf.com/tiff-to-pdf.html...

A to pak bude v pdf menší?

Jo, záleží na nastavení.

Jasně, snížím "resolution" -díky

TIFF je jediny "obrazkovy" format, ktery umi vicestrankovy dokument, takze prevod do jineho formatu v jedinem souboru nelze. Zkuste to zabalit treba WinZipem...soubor zip otevrou i Win

V ZIP to ale není menší:(

A co to PDF, pomohlo to? Jinak, pokud to v ZIPu neni mensi, tak uz ten tiff sam o sobe je nejakou metodou komprimovan a pak opravdu pomuze asi jen snizeni rozliseni

Díky. Už to zvládáme!

Jestli to neni moc duverne, tak to nekam uploudni, zkusime s tim neco udelat. Zkusil bych napr. otevrit po jedne strance, zkopirovat do schranky, otevrit v Irfanu, snizit pocet barev a ulozit do png.