» Poradna » Mobily

Zmenšení velikosti videa

Dobrý den, koupil jsem 4K kameru.Film zpracuji v přiloženém programu od Panasonicu HD Writer a výsledkem je soubor MP4.To mi vyhovuje pro přehrání v TV a i po vypálení na Blu Ray disk v přehravači 4K Panasonic.Problém je pouze v tom, že jsem na tyto různé zkoušky natočil záběry a po zpracování je osmiminutový soubor MP4 4K veliký skoro 5GB.Když si představím týden dovolené, tak to bude film 1TB na ext. HDD.Poradí mi někdo, jestli jde konečný soubor MP4 nějak změnšit při zachování kvality?Mám TV 4K a nechce se mi převádět do HD.Předem děkuji. Majkys

Odpovědi na otázku

Můžeš snížit průměrný bitrate nebo faktor kvality a porovnat.

Používáš h264 nebo h265?

Jak to zjistím?Nejsem moc zběhlý...

např. MediaInfo

Formát videa/kodek nastavuješ v tom video editoru. Pro 4K použij radši h265, ten je o něco úspornější a u 4K nemá cenu řešit zpětnou kompatibilitu.

V editoru jsem našel možnost nastavení jen 3480x2160/25p a nebo 3480x2160/24p, zatím jsem zkoušel editovat ve 25p

Při zachování kvality ne. Každé snížení objemu dat vede ke snížení kvality. Nicméně určitě nedoporučuji překódovávat výsledný soubor, ale nastavit rovnou nižší datový tok v tom programu, ve kterém zpracováváš.

tak holt když sis pořídil 4K tak musíš počítat i s tím, že je to video objemné. Asi bys měl dokoupit disky...

Ahoj Majkys,mám podobný problém. Pořídil jsem si akční kamerku GITUP G3DUO a natáčel na dovče pod vodou i s využitím stabilizace nad vodou. V režimu vysoký datový tok 1080 fps60 a potřeboval bych taky poradit jak datově zmenšit videa,tak aby se na ně dalo dívat na 123cm tv. Jak jsi dopadl,podařilo se ti zmenšení? Prosím,pokud jsi nad problémem zvítězil,písnul bys mi na mberi@seznam.cz jak na to? Předem díky a hezký den...