» Poradna » Programy

Zmenšení velikosti prezentace v Powerpointu s moc fotkama

Náš starosta splodil prezentaci která ma 130MB. Samozrejme kdyz je tam pres 100 velkej fotek,tak to naroste. Neni v PPT nejake funkce, jak to automaticky zmensit, abych to nemusel vytahovat ven a zmenšovat v ňákém externím editoru.
Díky moc za radu

Odpovědi na otázku

Asi ti nic jineho nez ten externi program nezbude

v powerpointu je funkce komprese obrázků.
Postup: klik pravym na obrázek - zobrazit panel nástrojů obrázek - komprese

Ale ta funkce je až v XP-ckovem Powerpointu (mozna i v 2002).V.

Podle mne je ta funkce schopna obrazek ulozit treba v JPG misto BMP, ale neni schopna z obrazku 1600x1200 udelat obrazek maly.

Ahoj, taky jsem si s tím lámal hlavu a je to v podstatě velmi jednoduché.lišta: Nástroje, nástroje obrázků, komprese,... pak u stačí jen vybrat, jestli mail, nebo WEB, jestli jeden anebo všechny obr.Velmi jednoduše prezentace z 30 MB o 9 obr na 4 MB s tím, že rozlišení bylo pro WEB, pro mail by to bylo výrazně méně.Práci Zdar