» Poradna » Windows (a jiné OS)

Změnit administrátora a starého oddělat

Dobrý den, máme na notebooku (Lenovo, windows 10) administrátorský účet. Jelikož tento notebook má jiného majitele (mě), tak jsem se chtěl zeptat, zda když si založím nový účet, jestli hojde nějak dát administrátorem a ten první účet udělat, tak abynebyl administrátor. Proč to chci? Protože když např. změním plochu, tak se tomu uživateli co se pod tímto účtem přihlásil na jiném notebooku změní plocha taky. Děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

A heslo ke stávajícímu účtu administrátora máš? Pokud ano, pak vytvoř nový administrátorský účet a potom ten starý prostě změň na uživatelský (Ovládací panely - Uživatelské účty).

"a starého oddělat"Ty chceš původního admina inhumovat?

Na odělání si schrasti devinu s desinu guličkú.

A z jakého důvodu, jakým mechanismem se promítnou změny na tvém účtu tvého notebooku do stejnojmenného účtu na druhém notebooku?Vy jste v jedné síti? Oba stroje jsou ve stejné doméně? Pokud ano, jak to, že správce sítě vám každému nepřidělil svůj účet?

A navíc používá plovoucí profily

potřebuji u darovaného notebooku změnit jméno administrátora