Změna základní desky ovlivní instalovaný OS?

Chci si koupit novou desku od stejného výrobce(MSI)a vyměnit tak patici AM2 za AM2+ ale fakt mě zajímá zda bude nutné reinsalovat systém nebo to tu výměnu desky spolkne?

Odpovědi na otázku

Nelze rozumně odpovědět

-bude záležet o jak odlišnou desku se jedná ten rozdíl přece není jen o AM2 a AM2+
-některému OS to může být jedno , některému ne.

Windows XP to spolkknou, ale problémům předejdete odinstalací ovladačů čipsetu apod. V nejhorším případě se to dá udělat v nouzovym režimu.

XP jsou háklivý pouze na změnu pevného disku kde se reinstalaci-či obnově instalace obvykle nevyhnete (de to obejít ale to už je téma na jinou diskusi)

Win Vista - nevím

XP jsou háklivý pouze na změnu pevného disku ..... to není pravda

Windows XP jsou háklivé na změnu ledasčeho a do nouzového režimu se pak ni nemusí dostat, záleží na tom jak velká změna to byla z pohledu WinXP.

WinXP to nespolkou, pokud bude odlisny chipset.
Prd vymenou desky je treba nahrat univerzalni ovladace + reg soubor. Vse uz tu ve foru bylo, staci hledat.

mam skusenost ze to naskoci len s vyhodenymi ovladacmi, tie postupne nahradi standartom, ktore si uzivatel nahradi org. z cd "ktora nabehne az sa aut. pridaju standartne"

nabehne to len v specialnom pripade ak sa nemenia ovladace pre mass-storage zariadenie, z ktoreho sa bootuje, uz sa to tu riesilo niekolkokrat, podrobnosti vid:
support.microsoft.com ...

ked len dosku tak to prejde, ale musis inst. znova ovladace k doske, pred tym nemusis urobit nic.

Win XP jsou nejhaklivejsi predevsim na zmenu chipsetu, takze v tomto pripade by to mohlo projit.
Pokud by to neproslo a nefungoval ani nouzovy rezim, staci dat opravnou instalaci systemu (zachova se veskere nastaveni systemu i aplikaci)

Převod licence
Licence pořízená formou OEM zůstává po celou dobu užívání produktu vázána
na počítač, na který byla prvotně nainstalována. S tímto počítačem může být
dále prodána nebo převedena na dalšího uživatele. Licenci k softwaru pořízenou
formou nákupu softwaru OEM nelze podle licenčních práv přeinstalovat na
jiný počítač – v případě likvidace počítače nebo jeho vyřazení dochází zároveň
k zániku licence.

Od 1. 5. 2004 také platí, že v případě rozšiřování komponent
počítače je možno vyměnit jakoukoliv součást počítače s výjimkou základní
desky.

zdroj: download.microsoft.com ...

ale original asi nemas, co :)

Jestli máš Windosw XP tak to fungovat bude - ale budeš muset znovu aktivovat windows a od staré desky odinstalovat staré ovladače a k nové desce zase naistalovat ty její - zvuková karta, síťová karta, chipset.

na to nie je odpoved. niektore dosky mozes medzisebou hociako zamienat a niektore ti zhodia cely system a pomoze jedine reinstall. nenahodit novy system som par krat pouzil v nudzovych pripadoch, ale vzdy som mal potom v syssteme problemy s chybovymi hlaskami.

Záleží na chipsetu desky.

Pokud bude stejný, nebude problém.

Pokud bude odlišný (pravděpodobnější možnost) bude vadit zejména odlišný driver diskového řadiče.

Tak napiš radši konkrétně o jaké desky se jedná.