» Poradna » Programy

Změna WIN XP HOME na WIN XP Profesional

Mám problém, potřebuji přeinstalovat WIN XP Home na WIN XP Profesional. Pokud instalaci nastavím na upgrade, chce to po mne nové číslo. Zadám číslo z profíku a hlásí neplatný key. To samé i když zadám původní číslo z Home edition. Kde se mi vloudila chybka! Dík za radu. Jirka

Odpovědi na otázku

chybička je v hlavičke!!je ti jasné že inštaluješ úplne iný operačný systém? nie z prdele sa jeden volá home a druhý profi

Musíš zadat číslo univerzál=na oba -home i profi.Hledej v poradně asi týden nazpět.

nemas pravdu, ked mas nainstalovanu home ediciu, staci maly zasah do registrov a budes mat z toho verziu professional. staci googlit

Tak pokial ide len o to aby sa system ohlasil ako Prof tak zasah do reg by mohol stacit...
Ale co s vecami ktore v home chybaju?
napr. rozsirene suborove opravnenia alebo terminal services?

Staci zkopirovat par knihoven

Mne je to jasne, len to uz nieje len o "cisle" ale predpoklada to uz "studium problemu"...
Clovek neznaly problemu bude tapat co mu to tam vlastne chyba a to co chyba ci vlastne potrebuje...
napr. take pripojenie do domeny...

Ja jsem kdysi takhle resil treba chybejici message qeue ve Win XP home. Ja jen rikam, ze se to da. Nevim, nakolik je to legalni, ale pouzil jsem k tomu knihovnu z Win 2000, na kterou jsem licenci mel. (Win XP Pro jsou totiz prakticky dvoutisicovky v novem kabate a Win XP Home je system, ze ktereho vyndali vsechno, aby tam sly pouze hrat hry a nedalo se to pouzivat jako plnohodnotny system)

Aha, no tak jestli si ma stavet vlastni system, at to udela s linuxem. Jinak formatnout a instalnout. Cislo z profiku pri instalaci z CD s profikama bude fungovat vzdycky, krome pripadu, kdyz je vyrazny casovy rozdil ve vydani cisla a nosice. Kdyz pouzijes cislo, co mas na PC a CD si pujcis od kamose, muze se stat, ze jsou z ruzne generace vydani a fungovat nebudou. Na stitku i nosici je sekvence zacinajici v mem pripade X11-xxxxx (kde mala "x" jsou cisla). Na podpore Ti prozradi, jestli to co mas k dispozici proti sobe funguje.