» Poradna » Windows (a jiné OS)

Změna verzí Windows při obnovení do továrního nastevení

Dobrý den,chtěl bych se zeptat, zda někdo z Vás nemá zkušenosti se změnou verze Windows při obnovení do továrního nastavení. Původně jsem měl na notebooku (Dell) verzi Windows 10 pro, po obnovení ale došlo ke změně na 10 education. Bohužel aktivační kód nemám, neboť počítač byl již dodán s nainstalovanými Windows. Ještě před tímto úkonem jsem tento krok konzultoval se servisy a nikdo se o tomto případě nezmínil. Nevěděl byste někdo jak v tomto případě postupovat?

Odpovědi na otázku

Pokud byl zakoupen s W10PRO, tak reklamace ...

Zakoupen byl s Windows 8.1 Pro, následně jsem je aktualizoval na 10Pro..

Při upgrade na W10 se obvykle smaže oddíl pro obnovení (je na něm "factory image" původního systému, tedy 8.1). Takže "factory reset" je už možný jen z původního DVD s tím obrazem a obnoví W8.1. Jaks to tedy udělal?

Ve složce Aktualizace a zabezpečení v nastavení jsem spustil Obnovení počítače do továrního nastavení s vymazáním souborů, aplikací a nainstalovaných aktualizací. Ale nebylo to úplné obnovení do původního stavu při prvním zapnutí. Vymazaly se všechny soubory, stáhly se aktualizace, ale zaktivovaly se jiné Windows než tam byly předtím.

Protože to není "factory reset", ale "Windows reset". Takže zpytuj svědomí, kdo co tam kdy udělal. Na tom odkazu je i návod, jak se z těch Edu "vrátit".

Teď jsem si teprve všimnul, že tam máš Edu, ale ne PRO. Nějaké problémy okolo "samovolné" změny Pro/Home poradnou "prolítly", pohledej, snad tam byly i odkazy na MS.

Nějak jsem to popletl s těma Home, takže nic ...

Ok..díky moc..musím to zkusit nějak vyřešit..

asd ti radu dalJinak o zmenach v odkazu pry 14 minut ctenihttps://docs.microsoft.com/en-us/education/windows/c...

Díky za odkaz..článek jsem si prošel..u toho bude asi problém, že se mi zaktivovaly na W10 Education, ne na W10 Pro Education..tak ta vazba na přechod zpět nefunguje..

Nainstaluj si čisté W10Pro. Získáš rychlejší instalaci bez crapware, než při obnovení do továrního nastavení.

Google -> media creation tool -> udělej si bootovací flashku, nainstaluj čistě Win10, aktivuj online, určitě to projde, zvlášť pokud si měl MS účet. Dotáhni / přeinstaluj generické ovladače, pokud nebudou vyhovovat. Hotovo. Jestli máš SSD, je to otázka 15 minut.

Aktualizace a zabezpečení/Aktivace a klikni na tlačítko Aktivovat. ☺

Windows už jsou aktivované..ale nemám produkt key, abych to aktualizoval..

Pokud je to aktivované, tak to klidně nech. Nebo ti tam něco chybí? Neřekl bych:https://i1.wp.com/liliputing.com/wp-content...

Kontaktuj technickou podporu Dell. Tam by měli jako výrobci systému (notebooku) s OEM verzí MS Windows poskytnout i podporu pro Windows.

To už jsem zkusil, ale odkázali mě na podporu Microsoftu a ta zase zpět k Dellu..takže takový začarovaný kruh..navíc když už počítač není v záruce, tak se tím nikdo moc nezabývá..

To se divím, protože k OEM verzi poskytuje podporu vždy výrobce systému, který tam tu OEM verzi instaloval. Je mi divné, že by to na podpoře DELL nevěděli.