» Poradna » Windows (a jiné OS)

Změna velikosti textů Windows 8.1 - samo se mění

Mám problém na svém pracovním notebooku. Je to notebook 15,6" s full HD displayem. Většinu času ho používám v dokovací stanici se dvěma monitory s rozlišením 1920x1200. Tam je vše v pohodě. Jenže dost často, pokud notebook spustím mimo dock, tak se mi samo zvětší písmo. Rozlišení zůstane 1920x1080 (což je rozlišení LCD notebooku), ale samo se to zvětší. Musím pak do nastavení zvětšení textu, odhlásit se a přihlásit a pak to zase drží. Vím, že většina notebooků s vysokým rozlišením má ve výchozí instalaci zvětšení zapnuté, ale já tam mám instalaci svou, čistou. Je to hrozně protivný, protože třeba okna office aplikací jsou rozmazaná. Ve Windows 7 to nedělalo, ale v 8 i 8.1 ano. Díky za pomoc.

Odpovědi na otázku

Ovládací panely\Vzhled a přizpůsobení\ZobrazeníJe zatrženo Zvolím jednu úroveň velikosti textu pro všechny obrazovky?

Ano. Divný je, že se to prostě chová jednou tak a jednou tak, beze změny. Zkoušel jsem teď něco přenastavit ještě v ovladači nVidia, tak uvidím.

Tak mám poznatek, že je to způsobeno tím, že se obraz občas načte ve 40 Hz. Pokud to přehodím na 60 Hz, vše je v pořádku.

Instaloval bych jiný ovladač monitor - grafika, instaloval bych znova OS (z vlastního ISO) a ovladače ze stránek výrobce. A jen to co chci já, rozhodně bych něco takové netrpěl moc dlouho.